Teka

Jak połączyć w produktach sprzętu domowego temperamentz najwyższą jakością? Czy możliwe jest, aby sprzęty AGD miały porywającą w typie południowca duszę i pragmatyzm cechujący kraje północy? Firmą, która łączy te dwie pozornie niezwiązane ze sobą osobowościjest Teka. To międzynarodowa korporacja, która choć powstała w 1924 roku w Niemczech, to wielu z nas może kojarzyć się z hiszpańskimklubem Real Madryt. W latach 1992-2001 nosząc na piersi symbol niemieckiej marki, ekipa "Królewskich" dwukrotnie triumfowała w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Teka od blisko stu lat opiera się na jakości, technologii oraz innowacji. Jej produkty cechują przede wszystkim najwyższa funkcjonalność, oryginalne wzornictwo i dążenie do doskonałości. Dzisiaj sprzęt Teka jest znany na całym świecie ze swojej niezawodności, wydajności i precyzji.

Wspomniany Real Madryt nieprzypadkowo pojawia się w opowieści o niemieckimproducencie,  rozpocząłon bowiem swą prawdziwą światową ekspansję w chwili, gdy otworzył swoje przedstawicielstwo właśnie w Hiszpanii. Od 1964 roku rozwija się na pięciu kontynentach, posiada 25 fabryk w różnych zakątkach globu, a także 57 oddziałów, w których pracuje około pięciu tysięcy pracowników. Swoje produkty sprzedaje w blisko 120 krajach. W Polsce rozpoczęła działalność w 1994 roku. Wartości firmy, na których buduje ona swoją reputację to uczciwość, hojność i oryginalność. Pierwsza z nich przejawia się w dążeniu, by zawsze być po stronie klienta, czego podstawą jest odpowiedzialny, jasny i przejrzysty dialog z nabywcami sprzętu.  Z kolei hojność to chęć, by oferować jeszcze więcej. W tym aspekcie koncentruje się na tym, co prawdziwe oraz istotne według firmy, czyli przekształcaniu tego, co funkcjonalne w czynnik ludzki. W efekcie powstaje wyjątkowa technologia, oryginalny design i innowacyjność, która ma być dostępna w przystępnej cenie. Ostatnia z wartości to oryginalność, której celem jest alternatywa dla klientów. Teka chce wywoływać emocje i kształtować preferencje dzięki sposobowi tworzenia produktów.

Firma specjalizuje się w produkcji urządzeń kuchennych, armatury łazienkowej, pojemników przemysłowych oraz kuchni profesjonalnych.Oferta produktowa obejmuje zarówno sprzęt do kuchni: zlewozmywaki i baterie kuchenne, piekarniki, płyty grzewcze, chłodziarko-zamrażarki, zmywarki, okapy kuchenne, kuchenki mikrofalowe, jak ido łazienki: baterie łazienkowe i systemy natryskowe, a także pralki.Podstawą filozofii biznesowej niemieckiego producenta jest przekonanie, że sercem domu jest kuchnia. Celem projektantów i działów rozwoju spółki z Gelsenkirchen jest dostarczenie produktów, które nadadzą kuchni duszę i pozwolą jej być miejscem, w którym dzieją się najlepsze chwile życia klientów. To w tym pomieszczeniu przygotowywane są posiłki dla całej rodziny – ale według Teka nie tylko. To właśnie tu marzymy, rozmawiamy, snujemy plany, dzielimy się wiadomościami i podejmujemy decyzje. Dlatego urządzenia oferowane tego producenta mają pasować do stylu życia ich nabywców i jednocześnie harmonizować się z całym, domem, stając się jego integralną częścią. 

Wśród najbardziej rozpoznawalnych rozwiązań oferowanych przez Teka są zlewozmywaki oraz baterie kuchenne. Kiedyś były w Polsce wyznacznikiem luksusu, dzisiaj są oferowane w cenach przystępnych dla także polskich klientów. Cechuje je niebanalne wzornictwo, najwyższa jakość zastosowanych materiałów, perfekcja wykonania oraz design, który może urzec najbardziej z wybrednych amatorów wyszukanych wzorów. Zlewozmywaki wpuszczane i podwieszane, wykonane między innymi z tregranitu, będą przez długie lata służyć użytkownikom. W połączeniu z chromowanymi, funkcjonalnymi bateriami będąprawdziwą ozdobą kuchni.

Inna kategorią sprzętu, która cechuje się legendarną popularnością są płyty grzewcze – indukcyjne, ceramiczne i gazowe, w tym równie modele wykonane z eleganckiego szkła. Szereg nowoczesnych rozwiązań i niebanalne wzornictwo, to połączenie które zapewni nie tylko komfort w przygotowywaniu potraw, ale i radość z gotowania. Uznanie na świecie zdobywają też coraz częściej baterie łazienkowe i systemy natryskowe. W tym segmencie TEKA odważnie konkuruje z innymi producentami z Niemiec czy firmami włoskimi. Prostota obsługi, minimalizm i estetyka wykonania będą dopełnieniem każdej stylowej łazienki czy toalety.

Ciekawostką związaną z działalnością firmy w Hiszpanii jest fakt, że reklama producenta pojawiła się na koszulkach klubu Racing de Santander. Był to pierwszy klub piłkarski na Półwyspie Iberyjskim, który zdecydował się umieścić nazwę firmy na swoich strojach. Teka przez osiem lat sponsorowała także klub Real Madryt, który w tym czasie dwukrotnie wygrał piłkarską Ligę Mistrzów i raz Puchar Interkontynentalny. Sponsoring sportu rozwinął się później także na inne dyscypliny, w tym koszykówkę, piłkę ręczną, kolarstwo i motocross, a także żeglarstwo oraz Rajd Dakaru.