Lokówki do włosów

Wiele kobiet marzy o pięknych lokach, podobnych do tych które prezentują gwiazdy Hollywood na czerwonym dywanie. Chcąc uzyskać bujne loki lub fale na włosach, najprostszym rozwiązaniem jest użycie lokówki do włosów. Najlepsze modele lokówek do włosów nie niszczą włosa, mają regulację temperatury oraz informują kiedy loki są gotowe.

Rodzaje lokówek do włosów

Wybierając lokówkę do włosów, warto zwrócić uwagę na jej rodzaj. W ofercie producentów sprzętu AGD znajdziemy:

  • Lokówki stożkowe – rodzaj lokówki, której wałek do nawijania włosów ma kształt stożka. Lokówki stożkowe mogą posiadać również klips ułatwiający przytrzymanie kosmyka włosów.
  • Lokówki automatyczne – obecnie coraz bardziej popularny rodzaj lokówek do włosów. Lokówka automatyczna samodzielnie nawija włosy wciągając je do specjalnego cylindra. Docenią je przede wszystkim kobiety posiadające gruby i gęsty włos.
  • Lokówki trójkątne lub spiralne – to mniej popularny rodzaj lokówek do włosów, które służą do tworzenia loków imitujących „artystyczny nieład” na głowie.

Temperatura, a rodzaj włosów

Kręcąc włosy powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na to jaki rodzaj włosa posiadamy. Włos cienki, słaby potrzebuje niewielkich temperatur. Nie możemy kręcić takiego włosa wysoką temperaturą gdyż grozi to ich zniszczeniem. Na rynku dostępne są modele, które pozwalają na regulację temperatury. Zazwyczaj jest to od 120 do 200⁰C. Dla włosów mocnych i grubych warto stosować temperatury rzędu 170⁰C, gdyż skróci to czas trwania zabiegu stylizacji.

Najważniejsze cechy lokówki do włosów

Każde urządzenie powinniśmy dopasować do swoich potrzeb, jednak w przypadku lokówki do włosów najważniejszą cechą jest powłoka wałka. Chcąc zadbać o swoje włosy podczas stylizacji, unikajmy powłok metalowych, a wybierajmy wałki pokryte powłoką ceramiczną lub w droższych modelach teflonową lub turmalinową. Oprócz tego, że powłoki te oferują znacznie dłuższą trwałość to dodatkowo chronią włos przed zniszczeniem. Turmaliny zgromadzone na wałku zamykają łuskę włosa, dzięki czemu jest to obecnie najbezpieczniejsza powłoka używana do pokrycia wałka lokówki. Warto również zwrócić uwagę na moc lokówki. Modele, które oferują moc na poziomie 150 W nagrzewają się w zaledwie kilka sekund.

Parametrem uzależnionym od preferencji użytkownika jest grubość wałka. To od tej cechy lokówki do włosów zależy jakie loki uzyskamy. Cienki wałek pozwoli stylizację drobnych „loczków”, natomiast grubszy wałek pozwoli na uzyskanie sporych rozmiarów loków i fal. Niektóre lokówki do włosów oferują technologię jonizacji, podobną do tej użytej w suszarkach do włosów. Jonizacja skutecznie eliminuje efekt puszystości włosa, który nie idzie w parze z lokami lub falami.

Przy wyborze lokówki do włosów warto dodatkowo zwrócić na wyposażenie, które dostajemy w zestawie razem z lokówką. Do przydatnych należy zaliczyć etui podróżne lub spinki, pomagające ułożyć włosy i przygotować je do kręcenia.

Przeglądając ofertę sklepu RTV AGD Kakto.pl znajdziesz w niej lokówki do włosów MPM, Lafe czy Sencor. Pamiętaj, że możesz swoją wymarzoną lokówkę do włosów zamówić z odbiorem osobistym w jednym z naszych sklepów partnerskich

Pokaż więcej Pokaż mniej

Filtrowanie

Filtrowanie

Filtrowanie Wyczyść filtry
Zastosuj Wyczyść