Piekarniki do zabudowy

Stojąc przed zadaniem wyposażenia kuchni, prędzej czy później spotkasz się z trudnym wyborem piekarnika. Nowoczesna kuchnia musi koniecznie pozwalać użytkownikowi na pieczenie potraw, dlatego wysokiej jakości, pojemny piekarnik to konieczne wyposażenie w gospodarstwie domowym. Zanim zdecydujesz, jaki piekarnik do zabudowy wybrać, sprawdź na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Piekarniki umożliwiają przyrządzanie pysznych i chrupiących potraw, rodzinny obiad z łososiem, chrupiącymi ziemniaczkami, soczystym kurczakiem, żeberkami czy karkówką jest bezcenny. Jest to możliwe zarówno w piekarnikach gazowych jak i elektrycznych. Pieczenie może być przyjemnością o ile piekarnik ma termo obieg i zaawansowaną kontrolę temperatury. Ważną grupą piekarników są tz duale, czyli piekarniki z podzieloną komorą pieczenia. Niebagatelna oszczędność miejsca, kompaktowa obudowa, w tych rozwiązaniach będzie z pewnością doceniona w mikrokawalerkach. Decyzję o zabudowie kuchni podejmujemy już na samym początku jej planowania. Wybierając piekarnik pod zabudowę, musimy przede wszystkim zastanowić się, gdzie oraz w jaki sposób chcemy zabudować tego typu urządzenie. Obecnie mamy do wyboru m.in. piekarnik do zabudowy pod blatem. Znajdujący się w szafce piekarnik to klasyka gatunku, jednak takie rozwiązanie ma sporo wad. Do największej z nich należy konieczność schylania się każdorazowo do piekarnika gdy będziemy chcieli do niego zajrzeć. 

Piekarnik zabudowany w kolumnie

 to stosunkowo nowoczesne i do tej pory rzadko spotykanie rozwiązanie. Pod piekarnikiem umieszczamy szafkę dowolnej wysokości co sprawia, że urządzenie znajdzie się dużo wyżej niż standardowo zamocowany piekarnik pod blatem. Wśród piekarników do zabudowy możesz wybrać urządzenia elektryczne lub gazowe. Piekarniki gazowe nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Zdecydowanie częściej wybieramy bezobsługowe urządzenia elektryczne. Przed zakupem piekarnika elektrycznego, warto upewnić się że nasza instalacja jest w stanie obsłużyć napięcie 400 V. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie to bezproblemowo ustalić, dlatego warto zdecydować się na piekarnik, który oferuje możliwość podłączenia do standardowego gniazdka z napięciem 230 V. Warto również rozważyć nowe funkcjie w piekarnikach, mianowićie piekarniki z funkcją mikrofali oraz piekarniki z funkcą pary (umożliwiają gotowanie na parze w klasycznym piekarniku kuchennym). Pamiętaj również o doborze odpowiedniej płyty kuchennej do zabudowy i okapu. Połączenie tych trzech elementow sprawi że Twoja kuchnia będzię wyjątkowo elegancka. Można kupić całe zestawy w jednym kolorze np INOX, oraz w jednej lini stylistycznej. Dobrze sprawdza się kompletowanie całych zestawów jednego producenta. Pojemność komory piekarnika to jeden z ważniejszych parametrów, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze piekarnika. Nawet jeżeli jesteś singlem, warto zdecydować się na większy piekarnik, który pozwoli na przygotowanie potrawy na kilka dni. 

Standardowa pojemność piekarnika 

wynosi od 50 do 70 litrów. Takie urządzenia doskonale sprawdzą się nawet w większej rodzinie. Z łatwością przygotujesz potrawy na rodzinne imprezy i przyjęcia. Piekraniki z termoobiegiem to najpopularniejsza funkcja piekarnia. Aktualnie jest ona standardem w praktycznie każdym urządzeniu, a jej brak może mieć przykre konsekwencje w smaku naszych potraw. Termoobieg wprowadza w gorący wir ciepło wytwarzane przez grzałki piekarnika. Dzięki temu Twoje potrawy będą zawsze upieczone równomiernie. Sterowanie elektryczne w piekarnikach odbywa się przy pomocy panelu dotykowego, choć ten w niektórych modelach może być wspierany przez fizyczne przyciski. Tego typu rozwiązanie jest przejrzyste i wygodne w użytkowaniu. Sterowanie manualne jest rzadziej spotykane, choć coraz częściej decydujemy się właśnie na takie rozwiązanie. Piekarniki ze standardowymi pokrętłami, ze względu na prostotę obsługi ponownie zyskują na popularności. Czyszczenie piekarnika – na co zwracać uwagę? Nikt z nas nie przepada za sprzątaniem, a już na pewno nie lubimy czyścić piekarnika po pieczeniu. Przy zakupie piekarnika do zabudowy, poszukajmy urządzenia które oferuje funkcję samooczyszczenia. Do najpopularniejszych systemów czyszczących należy funkcja pyrolizy oraz katalizy. Pyroliza w piekarnikach do zabudowy. 

Czym jest pyroliza?

Dzięki procesowi pyrolizy, piekarnik jest w stanie osiągnąć temperaturę wewnątrz komory, która sięga nawet 500 stopni Celsjusza. Sprawia to, że wszystkie zabrudzenia, które aktualnie znajdują się w komorze piekarnika są zamieniane w pył. Po zakończonym procesie czyszczenia, wystarczy zgarnąć powstały pył ścierką. Kataliza w piekarnikach do zabudowy. Czym jest kataliza? Proces katalizy opiera się na wkładach katalitycznych, które znajdują się na ścianach wewnątrz komory piekarnika. Wkłady przyciągają wszelkie zabrudzenia, które są spalane i zmieniane w popiół. Dokładniejszym sposobem czyszczenia jest pyroliza, ponieważ proces odbywa się w całej komorze piekarnika. Wkłady katalityczne przyciągają zabrudzenia tylko w miejscu ich występowania, przez co czyszczenie metodą katalizy jest mniej dokładne. Prowadnice w piekarnikach do zabudowy Zastosowane prowadnice w komorze piekarnika decydują przede wszystkim o wygodzie użytkowania urządzenia. Większość modeli wyposażona jest w prowadnice teleskopowe. Takie rozwiązanie jest proste w budowie, a przy okazji doskonale sprawdza się w codziennych zastosowaniach. 

Na rynku znajdziemy również piekarniki wyposażone w wózek, który pozwala na wysunięcie całych szuflad z piekarnika. W sklepie Kakto.pl możesz wybierać wśród piekarników do zabudowy renomowanych producentów. Nasza oferta bogata jest w piekarniki Amica, Beko, Candy, Electrolux, Bosch, TEKA, Whirlpool czy Samsung. U nas znajdziesz model piekarnika dopasowany do Twoich potrzeb i budżetu.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Filtrowanie

Filtrowanie

Filtrowanie Wyczyść filtry
Zastosuj Wyczyść