Pralko-suszarki

Urządzenia 2w1 zazwyczaj są wygodniejsze i praktyczniejsze użytku. Nie inaczej jest w przypadku pralko-suszarek. Urządzenie łączy dwie podstawowe funkcje, pranie oraz suszenie, przez co nie musimy dokonywać zakupu dwóch sprzętów. Rozwiązanie to, jest niezwykle doceniane przez osoby, które mieszkają w kawalerkach oraz nie posiadają ogromnych przestrzeni w mieszkaniu. Sprawdź jaką pralko-suszarkę wybrać, aby sprzęt spełniał Twoje wymagania. Najważniejsi producenci w ofercie sklepu Kakto: pralko-suszarki Candy, Samsung, Bosch.

Czy warto kupić pralko suszarkę?

Sam zakup pralko-suszarki jest niezwykle opłacalny, gdy pierzesz po kilka pralek w tygodniu. Opłacalny jest nie tylko pod względem kosztów, które musisz ponieść przy zakupie, ale również pod względem miejsca. W przypadku tradycyjnego suszenia oraz dużej częstotliwości prania, musisz zagospodarować sporo miejsca, na wysuszenie świeżo wypranego ubrania. Z pralko-suszarką problem znika. Wyprane ubrania pozostawiasz w bębnie pralko-suszarki, włączasz program suszenia i po kilku chwilach wyciągasz z bębna suche, często nie wymagające prasowania ubrania.  Pralko-suszarka może okazać się nie tylko gdy pierzesz mnóstwo pralek, w krótkim odstępie czasu, ale również wtedy gdy mieszkasz w niewielkim mieszkaniu w bloku. Wtedy zakup dwóch urządzeń okazuje nieekonomiczny i nie praktyczny. Pralka i suszarka, niekoniecznie elektryczna, zajmuje sporo miejsca, które możesz wykorzystać w bardziej praktyczny sposób, dlatego warto zdecydować się na zakup urządzenia 2w1 jakim jest pralko-suszarka, która łączy w sobie dwie funkcje.

Jaką pralko-suszarka wybrać?

Możliwości tego sprzętu ograniczają się do dwóch, jednak jakże ważnych w codziennym życiu czynności – prania i suszenia. Tradycyjne pralki mogą być nie tylko ładowane od frontu, ale również od góry. W przypadku pralko-suszarek, ładowanie bębna może odbywać się tylko od frontu. Specyfika ich budowy nie pozwala na chwilę obecną na stworzenie pralko-suszarki ładowanej od góry. Pralko-suszarki wykorzystują suszenie kondensacyjne, które polega na zbieraniu się pary wodnej z ubrań do pojemnika, który po napełnieniu należy opróżniać.  W Kakto.pl znajdziesz szeroki wybór pralko-suszarek w różnych cenach. Różnią się nie tylko ceną, ale również wymiarami jak i możliwościami suszenia oraz prania. Decydując się na rozwiązanie 2w1, warto zapoznać się z najważniejszymi parametrami sprzętu, dlatego przy zakupie zwróć uwagę na:
Załadunek bębna. 
Pralko-suszarki, mimo jednego bębna mają dwie ładowności. Jedna dotyczy pralki i zazwyczaj wynosi od 5 do 10 kg, natomiast druga określa ilość ubrań, które można poddać suszeniu w jednym czasie. Zazwyczaj jest to od 3 do 7 kg. Klasy efektywności energetycznej. Podobnie jak w innych urządzeniach elektrycznych, klasa A oznacza najmniejsze i najefektywniejsze zużycie prądu. Pamiętajmy, że pobór mocy w przypadku prania w pralko-suszarce będzie praktycznie taki sam jak w tradycyjnej pralce, jednak proces suszenia może zwiększyć pobór mocy nawet 4-krotnie. Pobór wody. Sam pobór wody również zwiększa się nawet 2-krotnie, gdy włączymy program składający się z dwóch trybów pracy – prania oraz suszenia. Pralko-suszarki, również potrzebują wody aby wysuszyć Twoje ubrania. Wymiary. Pralko-suszarki nie są przesadnie większe od standardowych pralek czy suszarek, jednak pamiętaj, aby sprawdzić czy pralko-suszarka na pewno zmieści się tam gdzie planujesz ją umieścić.

Najważniejsze funkcje pralko-suszarki

Poza podstawowymi parterami, jakie powinno wziąć się pod uwagę przy zakupie pralko-suszarkami, warto zainteresować się dodatkowymi funkcjonalnościami, które wzbogacą podstawowe czynności prania oraz suszenia. Zwróć uwagę na:
Liczba programów. Pralko-suszarki również posiadają programy prania, które mogą okazać się bardzo przydatne.0 Warto je dopasować do swojego stylu bycia. Sprawdź czy pralko-suszarka jest wyposażona w najważniejsze programy do prania wełny, bawełny czy jedwabiu oraz czy posiada takie funkcje jak pranie obuwia czy przepoconej odzieży sportowej.
Funkcje suszenia. Zazwyczaj pralko-suszarki wyposażone są w dwa programy suszenia – szybki, który wymaga od użytkownika prasowania ubrań po wysuszeniu oraz drugi – wolny, który jest polecany zdecydowanie dla bardziej cierpliwych i leniwych osób. Po wyjęciu z bębna, ubrania nie wymagają już prasowania. Często znajdziesz też specjalny program suszenia dla alergików, który suszy ubrania w niezwykle wysokiej temperaturze co niszczy skutecznie wszelkie bakterie oraz grzyby tworzące się w trakcie prania. 
Program ECO. Najnowsze modele pralko-suszarek posiadają również program ECO, który w inteligentny sposób dobiera ilość wody oraz dozowanie detergentu do wagi wsadu. Dostosowuje również czas prania.  W Kakto.pl wybierzesz pralko-suszarkę, która jest zgodna z Twoimi potrzebami oraz budżetem. Wśród oferty Kakto znajdują się pralko-suszarki najpopularniejszych producentów, takich jak Candy, Electrolux, Bosch, Samsung, Hotpoint-Ariston czy LG. Sprawdź naszą ofertę i wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb.
Pokaż więcej Pokaż mniej

Filtrowanie

Filtrowanie

Filtrowanie Wyczyść filtry
Zastosuj Wyczyść