Duże i małe AGD Whirlpool

Whirlpool pomoże Ci poczuć kosmiczną różnicę

Wygoda i gwarancja doskonałych rezultatów - tak mówi o funkcjonalności swoich wyrobów amerykańska firma, która od lat z powodzeniem udostępnia produkty gospodarstwa domowego. Wśród nich między innymi sprzęt do gotowania, pieczenia, zmywania i prania. Mowa o Whirlpool, którego motto brzmi "Poczuj różnicę" (ang. Sensing the difference). Rozwiązania pomagające w codziennym zarządzaniu życiem domu milionom ludzi na całym świecie, a co ciekawe także w kosmosie, opracowane przez mający swoje zakłady w kilkunastu krajach koncern są dostępne pod wieloma dobrze kojarzonymi markami. W Europie to poza Whirlpool są także Indesit (przejęta w 2011 roku), Hotpoint, Ariston, HotpointAristonczy Polar.

Whirlpool oferuje Klientom urządzenia AGD do zabudowy i wolnostojące –ekspresy do kawy, kuchenki mikrofalowe, chłodziarko-zamrażarki, zmywarki, piekarniki, okapy, pralki, płyty grzewcze, suszarki czy zamrażarkioraz innedrobne urządzenia. Wieloletnie doświadczenie i bogata oferta sprawiły marka stała się jednym z najważniejszych producentów AGD na świecie. Cieszy się bardzo dobrą opinią między innymi ze względu na niezawodność, solidność wykonania i ponadprzeciętną estetykę.

Kosmiczna historia. 

Historia przedsiębiorstwa zaczyna się już przed ponad 100 laty w amerykańskim stanie Michigan, którego stolicą jest Detroit. Jego założycielami była rodzina Uptonów. Lou Upton wraz ze swoim bratem oraz wujkiem pod marką Upton Machine Company rozpoczęli działalność w 1911 roku od wytwarzania urządzeń piorących. Po niespełna 20 latach firma połączyła się z Nineteen Hundred Washer Company, tworząc Nineteen Hundred Corporation. Po zakończeniu II Wojny Światowej nazwę zmieniono na Whirlpool Corporation, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Od lat 60-tych XX wieku firma współpracowała z rządem Stanów Zjednoczonych w obszarze projektowania i budowy kuchni, która miała działać w kosmosie. Był to wstęp do dalszej współpracy z administracją rządową w obszarze tworzenia rozwiązań dedykowanych dla misji kosmicznych. Whirlpool ma swój wkład w rozwój systemów umożliwiających odżywianie, utrzymanie higieny i gospodarkę odpadami, które wykorzystywane były przez astronautów podczas kosmicznych misji Gemini. Jej celem było sprawdzenie reakcji ludzi i sprzętu na długotrwałe loty, z myślą o wyprawach na Księżyc. Sprzęt sprawdzano także w ramach słynnych misji Apollo, w ramach których Amerykanie sześciokrotnie lądowali na satelicie naszej planety. Historię trzecia misji programu - Apollo 13 - mogliśmy przed kilkoma laty śledzić na ekranach kin, gdy w rolę dowódcy misji mającej dokonać lądowania na Księżycu wcielił się Tom Hanks. Niewątpliwie projektowanie rozwiązań dla misji kosmicznych potwierdza jak nowoczesne rozwiązania mogła w tamtych latach zaproponować firma Whirlpool.

Nowoczesne i użyteczne technologie Whirlpool

Marka ze Stanów Zjednoczonych jest znana z wielkiej wagi, jaką przywiązuje do detali wykonania sprzętu. Jej urządzenia są wyposażone w wiele nowoczesnych funkcji ułatwiających ich codzienne użytkowanie.

Lepsze pranie. 

Dzięki parze wodnej i delikatnym ruchom bębna ubrania pozostawione w pralce będą świeże i miękkie nawet do sześciu godzin po zakończeniu cyklu prania. Tak działa funkcjaFreshCare+, która przeciwdziała powstawaniu nieprzyjemnych zapachów wewnątrz pralki. Innowacyjna technologia 6.Zmysłu sprawia, że pralka samodzielnie wykrywa ilość włożonych do niej ubrań i dobiera najlepszy cykl prania. To rozwiązanie oznacza nie tylko większą skuteczność, ale także przekłada się na oszczędność czasu, energii i zużywanej wody. Z kolei system SoftMove dostosowuje obroty bębna pralki w wybranym programie prania, tak aby zapewniały one idealne rezultaty. Doskonałą ochronę odzieży, kolorów i kształtów.

Lepsze gotowanie i pieczenie. 

Piekarniki wyposażone w 6.Zmysł automatycznie dobierają ustawienia czasu pieczenia, jego temperatury i wilgotności, tak by efekt za każdym razem był optymalny. Technologia pirolityczna ułatwia utrzymanie piekarnika w czystości. Jej działanie polega na spaleniu resztek jedzenia w wysokiej temperaturze, które następnie z łatwością można usunąć gąbką.

Płyty grzewczewyposażone w 6.Zmysłułatwiają eksperymentowanie w kuchni. Dzięki praktycznym wskazówkom możesz odkrywać intuicyjne techniki gotowania dostępne w płytach indukcyjnych firmy Whirlpool. Funkcja FlexiFull to rozwiązanie, które automatycznie wykrywa naczynia postawione w dowolnym miejscu płyty grzewczej - niekoniecznie na ściśle określonym polu grzewczym. Dzięki niemu na całej powierzchnia płyty można korzystać nawet z ośmiu niezależnych stref gotowania, oferujących zróżnicowany poziomem mocy grzania.

Lepsze przechowywanie żywności. 

Lodówki wyposażone w 6.Zmysł oferują m.in system Precision Control na bieżąco wykrywający zmiany temperatury powstałe na przykład po otwarciu drzwiczek, szybko przywracające odpowiednią temperaturę w komorach urządzenia. Szuflada FreshBox+ z kontrolą poziomu wilgotności pozwala dłużej zachować świeżość owoców i warzyw.  Z kolei będąca na jej wyposażeniu podkładka FreshPad usuwa wilgoć oraz zapobiega gromadzeniu się szkodliwych bakterii.

Lepsze zmywanie. 

Zmywarki wyposażone w 6.Zmysł gwarantują najlepsze zmywanie bez konieczności mycia wstępnego, namaczania czywcześniejszego ręcznego szorowania. Inteligentne czujniki funkcji PowerCleanPro wykrywają poziom zabrudzenia oraz odpowiednio dostosowują ciśnienie wody z dysz umieszczonych w tylnej części zmywarki, co ułatwia usunięcie zabrudzeń. To rozwiązania pozwalające osiągnąć oszczędności, przede wszystkim w ilości zużywanej wody, i co za tym idzie także i  wydatków.

To oczywiście jedynie wybrane przykłady rozwiązań, które oferuje swoim użytkownikom sprzęt Whirlpool.Ten producent obok pralek, piekarników, zmywarek, płyt indukcyjnych i lodówek dostarcza odbiorcom także sprzęt z kategorii: płyt grzewczych innych typów (gazowych itp.), zamrażarek, kuchni mikrofalowych, okapów kuchennych, suszarek do ubrań i dodatków do domu.

Innowacje i nowości techniczne są niewątpliwie siłą produktów amerykańskiej marki. Doświadczenie i zaplecze technologiczne pozwalają jej konsekwentnie rozwijać i wdrażać kolejne, innowacyjne rozwiązania, dzięki którym urządzenia AGD stają się coraz lepsze - bardziej wydajne i niezawodne. Najważniejsze jednak, że za sprawą segmentu ekonomicznym produktów o niewygórowanych cenach, są one dostępne także dla przeciętnego Klienta.

Mocną stroną Whirlpool jest także dbałość o design. Projektanci przywiązują wagę do tworzenia estetycznych produktów, a ich starania są doceniane przez ekspertów, którzy nagradzają je między innymi nagrodą RedDot Design Award (czyli designerskim Oskarem) czy produkty z linii W Collection Black Fiber, które również otrzymały prestiżową nagrodę za wyróżniające się wzornictwo.

Whirlpool na polskim rynku i w Europie. 

Firma jest mocno związana z naszym krajem. W Polsce Whirlpool posiada trzy zakłady.W Łodzi, Radomsku i we Wrocławiu. Dodatkowo w naszym krajufunkcjonuje część komercyjna i korporacyjna firmy, czyli Centrum Sprzedaży i Marketingu oraz działy logistyki, Finansów, HR oraz ITulokowane w Warszawie. Koncern mocno obecny jest także w Łodzi, gdzie poza jednostkami produkcyjnymi funkcjonują również działy HR, Zakupów oraz Serwis.Whirlpool pozostaje trzecim największym amerykańskim inwestorem i największym producentem sprzętu AGD w naszym kraju. Jego nakłady inwestycyjne na zrealizowane dotychczas inwestycje liczone są w setkach milionów złotych.

Whirlpool - czy warto na niego postawić?

  • Tak, ponieważ sprzęt Whirlpool ma opinię produktów bardzo dobrej jakości
  • Tak, ponieważ urządzenia te wyróżniają się nowoczesnością i funkcjonalnością
  • Tak, ponieważ producent oferuje bardzo bogaty asortyment sprzętu - jego oferta jest zróżnicowana
  • Tak, ponieważ przystępne ceny nie powinny być przeszkodą w zakupie
  • Tak, ponieważ produkty Whirlpoolstale znajdują się na listachbestsellerów, a to potwierdzenie zaufania jakim obdarzają ten sprzęt klienci.

Sprzęt Whirlpool znajdziesz w sklepie internetowym Kakto.pl. Zapraszamy do zakupów.