Zobacz więcej z Ultra HD          

Telewizory UHD pozwalają wyświetlać obrazy o rozdzielczości ponad 8 milionów pikseli, czyli 4 razy więcej niż klasyczny ekran Full HD. Najwyższe zagęszczenie dwa razy mniejszych pikseli pozwala dwukrotnie zmniejszyć odległość od ekranu bez wpływu na komfort oglądania.

 


Niewiarygodne bogactwo szczegółów

Dzięki Ultra HD użytkownik może cieszyć się większym ekranem, ultrarealistycznym doświadczeniem wizualnym i już dziś odkrywać telewizję przyszłości. Dzięki niezrównanej precyzji konturów nawet w najbardziej oddalonych planach nigdy jeszcze obraz telewizyjny nie był tak głęboki, a dzięki nieporównywalnemu bogactwu kolorów tak realistyczny. Wzrost ilości pikseli sprawia, że obraz jest bardziej szczegółowy, co pozwala skorzystać z telewizora o większym ekranie przy jednoczesnej możliwości zachowania dużego komfortu wzroku.

Płynność ruchów

Nowa generacja procesorów graficznych może przetwarzać w niezależny sposób obrazy i pomnażać współczynniki odświeżania matrycy, zwiększając liczbę klatek na sekundę, dzięki technologii Clear Motion Index 400hz. Zintegrowany kodek HEVC oraz łączność HDMI 2.0 pozwala cieszyć się wszystkimi zaletami multimediów w jakości Ultra HD.

 


Portal SMART TV.2

Dzięki portalowi Smart tv 2 użytkownik otrzymuje dostęp do bogatszych i spersonalizowanych zasobów TV. Nowe narzędzie wyszukiwania, które pozwala na efektywniejsze znalezienie interesującej zawartości w urządzeniu multimedialnym albo w sklepach VOD i ofercie „catch-up TV”, pozwalającej na oglądanie emitowanych wcześniej programów.

Procesor Quad Core

TCL wyposaża swoje nowe telewizory Ultra HD w procesory Quad Core zdolne do analizy i dokładnego oddania obrazów w Ultra HD. Co więcej, moc przetwarzania obrazu pozwala na optymalizację każdego elementu obrazu w celu idealnego wyświetlenia obrazu 3840x2160 pikseli.

 


Doskonała jakość obrazu niezależnie od źródła

Dzięki technologii «Super Resolution Upscaling», treści ze wszystkich źródeł (TV, Blue-Ray, DVD) są automatycznie „skalowane”, czyli dostosowywane do rozdzielczości ekranu. Przetwarzanie obrazu pozwala na konwersję filmów w HD i FHD w wyższej jakości, bliskiej jakości Ultra HD, optymalizując kontrast, kolory i szczegóły.

System kodowania sygnału Ultra HD wymaga nowego protokołu, HEVC, jak również lepszej łączności. Dzięki wbudowanym kodekom HEVC i łączności za pomocą HDMI 2.0, pozwalającym na wyświetlanie treści Ultra HD z szybkością 60 klatek na sekundę, możesz w pełni korzystać z jakości obrazu i dźwięku odpowiednich dla źródeł Ultra HD.

Aplikacja TCL nScreen pozwala na używanie smartfona lub tabletu w roli pilota. Wystarczy podłączyć telewizor Smart TV do smartfona lub tabletu przez Wi-Fi. Za pomocą aplikacji można również udostępniać treści ze swojego telewizora: wystarczy wybrać nośnik i z łatwością przeciągnąć go do telewizora!

 
powrót