Zdrowy tryb życia - produkty wspomagające odbudowę i utrzymanie formy

Coraz częściej przywiązujemy uwagę do tak zwanego zdrowego trybu życia. Zwracamy uwagę na odżywianie się, w naszej diecie pojawia się więcej soków i warzyw. Spędzamy czas na siłowni lub wychodzimy pobiegać czy uprawiać inne sporty. Jedyny problem to czas, który w dzisiejszych czasach, jest na wagę złota. Jak odżywiać się zdrowo nie marnując cennych minut na męczących i bezsensownych czynnościach lub ułatwić sobie skomplikowane procedury, które towarzyszą nam w życiu codziennym? Pomocna jak zwykle okazuje się technologia. Może ona pomóc nam zarówno w szybkim przygotowaniu zdrowych potraw a także zadba o regularne patrolowanie naszego stanu zdrowia i umożliwi utrzymanie go w nienaruszonym stanie. Wszystko po to by mógł cieszyć się zdrowiem na długie lata.

Blendery

Blender jest elektrycznym urządzeniem kuchennym, służącym do mieszania i miksowania. Zazwyczaj używany do przygotowywania różnorakich koktajli owocowych bądź warzywnych. Mamy dwa typy blenderów:

  • Blender ręczny to urządzenie o estetycznym opływowym kształcie, który trzymamy w ręce i wkładamy do naczynia bądź pojemnika z produktami.
  • Blender kielichowy jest to urządzenie które może być częścią robota kuchennego. Zawiera on własny pojemnik na żywność przeznaczona do zmiksowania, może on mieć kształt kielicha bądź kubka.

Urządzenie to przyda nam się do przygotowywania napojów w postaci koktajli, uzupełniających witaminy w sposób naturalny, istotnych w każdej diecie. Zaletą urządzenia jest łatwość i szybkość przygotowania pysznego koktajlu.Wystarczy nam kilka chwil by raczyć się ulubionym napojem, który możemy spożyć przed szkołą lub pracą. Szczególnie warto zainteresować się blenderem „mix and go” który jest niezwykle poręczny. Pojemnik do miksowania produktów wystarczy zatkać zwyczajną pokrywką i zabrać ze sobą przykładowo do siłowni gdyż pojemnik do miksowania może być używany również jako butelka.

Jeżeli chcemy wyposażyć się w urządzenie tego typu świetnym wyborem będzie „Blender ręczny Explore Mix&Go” marki Russel Hobbs. Jeżeli bardziej odpowiada nam podstawowy blender ręczny polecamy blender ręczny 600W z regulacją mocy firmy „Manta”. Wybierając blender kielichowym dobrą decyzja będzie wybór blendera kielichowego 700W szklanego firmy „Amica”

Wyciskarki i Sokowirówki

Każdy czasem lubi napić się dobrego soku zwłaszcza przyrządzonego własnoręcznie z naturalnych składników. Stanowi on uzupełnienie każdej zdrowej diety. Do przygotowanie takiego właśnie soku posłuży nam wyciskarka bądź sokowirówka. Sokowirówka jest urządzeniem pozwalającym przygotować sok z owoców początkowo rozdrabniając owoce i warzywa. Następnie z otrzymanej masy zostaje pozyskany sok. Wiele dostępnych na rynku sokowirówek nie ułatwia wyboru. 

Różniąca nieco się od wcześniejszego produktu wyciskarka cechuje się tym, że nie powoduje rozcięcia składników a tłoki znajdujące się w wyciskarce równomiernie rozgniatają owoce i warzywa. Co powoduje ze w soku znajdzie się często więcej składników odżywczych niż w tym pozyskanym z sokowirówki. Jeżeli decydujemy się na zakup tego urządzenia kuchennego rozważmy zakup wyciskarki wolnoobrotowej, która jest świetna dla każdego amatora soków.

Parowary

Czym jest parowar? To urządzenie, które pozwala gotować i podgrzewać dania parą wodną pozwala on poznać inny smak potraw smak ze względu na sposób przygotowania. W parowarze para wodna przenika przez potrawę od dołu i ulatnia się górą. Pozwala również przygotowywać niskotłuszczowe potrawy, które często w diecie maja kluczowe znaczenie. Gotowane w ten sposób potrawy zachowują również witaminy, sole mineralne i inne związki korzystne dla człowieka.

Możemy wybrać dla siebie wielofunkcyjne urządzenie, którego częścią składową jest parowar. Piekarnik z parowarem to przydatny element kuchenny dla ludzi dbających o zdrowe odżywianie. Przykładowo możemy wyposażyć się w Piekarnik z parowarem HRG656XS2 marki „Bosh”.

Jeżeli satysfakcjonuje nas zwykły parowar idealnym wyborem będzie parowar dwukomorowy PT4011 spod szyldu marki „Amica”

Dzbanki filtrujące

Są to proste, łatwe w użytku i przenośne urządzenia do filtrowania wody.  Składają się z pojemnika, do którego nalewa się wodę, filtra oraz pojemnika na wodę już przefiltrowaną. Pozwalają pic czystą wodę nie zawierającą szkodliwych związków bez konieczności inwestycji specjalne systemy filtrujące wodę. Filtry po zużytkowaniu są wymieniane a o porze zmiany powiadomi nas samo urządzenie. Jeżeli zależy nam na czystej wodzie o każdej porze dnia powinniśmy zainwestować w to urządzenie. Możemy wybrać popularny model dzbanka filtrującego „Marella XL MXplus” firmy „Brita” w wersji kolorystycznej komplementującej design naszej kuchni.

Elektryczne szczoteczki do zębów:

Szczoteczka do zębów to podstawowy przedmiot higieny jamy ustnej i zapewne nie wyobrażamy sobie życia bez niej. Jeżeli jednak zależy nam szczególnie na białym uśmiechu i prawidłowej florze bakteryjnej jamy ustnej powinniśmy przemyśleć zakup szczoteczki elektrycznej. Przewaga profesjonalnych szczoteczek nad zwyczajnymi polega na tym iz szczoteczki te wyposażone są często w mechanizmy opierające się na generowaniu drgań ultrasonicznych. Pomaga to w dokładnym dbaniu o higienę a sama szczoteczka jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. Szczoteczki te są szczególnie polecane osobom noszącym aparaty ortodontyczne ze względu na doskonałą penetrację przestrzeni między-zębowych i trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Jeżeli jesteśmy gotowi wyposażyć się w urządzenie tego typu świetnym produktem będzie szczoteczka soniczna „DTS701 UltraSonic Vibration/UV” firmy „Blaupunkt”.

Termometry:

To podstawowe urządzenie do badania naszego stanu zdrowia. Pozwala sprawdzić czy temperatura naszego organizmu mieści w zalecanych normach. W dzisiejszych czasach dominują termometry elektryczne, które poza precyzyjnym mierzeniem temperatury ciała, informują nas o niej w sposób błyskawiczny, a co więcej są w stu procetach bezpieczne dla naszego zdrowia.

Pulsometry:

Jeżeli cenisz sobie wysiłek fizyczny, a sport to twoja pasja nie możesz obyć się bez pulsometru. Jest to urządzenie monitorujące pracę serca. Nowoczesna technologia pozwala na rezygnację z jego klasycznej dwuczęściowej budowy składającej się osobno z odbiornika i czujnika, na rzecz pulsometrów posiadających czujnik w pasku odbiornika, co pozwala by w tym wypadku puls mierzony był na ręce. Taka konstrukcja zapewnia wygodę noszenia pulsometru jak zegarka co ważne jest w przypadku uprawiania wymagających sportów. Używając pulsometru będziesz mógł w dokładny i szybki sposób monitorować pracę swojego serca cały czas. Jeżeli chcesz by maksyma „sport to zdrowie” okazała się prawdziwa w twoim przypadku rozważ zakup pulsometru, przykładowo: „opaskę sportową z pulsometrem ACT206” marki „ACME Europe”. Jej estetyczny wygląd pozwala by stała się świetnym dodatkiem, a skomasowany kształt zapewni wygodę podczas użytkowania.

Ciśnieniomierze:

Ten przyrząd diagnostyczny odpowiada za mierzenie poziomu ciśnienia krwi. Pomoże on nam wykryć różne choroby we wczesnym stadium. Jest niezbędnym przyrządem, które musi znaleźć się w domu każdej dbającej o stan zdrowia osoby, niezależnie od jej wieku. Ważne by ciśnieniomierz naramienny mierzył ciśnienie krwi dokładnie. Możemy zaproponowelektryczać urządzenie marki :”Hi-Tech Medical” model: ”ORO-K2CLASSIC” wyposażony w zasilanie akumulatorowo-sieciowe. Ma uniwersalny mankiet pasujący na każdą rękę, a także wyświetlacz LCD o wymiarach 62,3 x 46,0 mm. Urządzenie jest uniwersalne i sprawdzi się jako ważny element dbania o zdrowie dla każdej osoby.

Warto pamiętać.

Postęp technologii niesie za sobą często bardzo pozytywne skutki dla naszego zdrowia. Możliwości dbania o swoje zdrowie jest bardzo wiele ale powyżej wymienione urządzenia pomogą nam monitorować przebieg naszych procesów życiowych abyśmy zawsze mieli pewność naszego stanu zdrowia lub szybko zareagować w sytuacjach krytycznych.

Codzienna dieta jest niezmiernie ważna dla naszego samopoczucia i trybu życia a poszczególne sprzęty ułatwia nam nam lepsze utrzymywanie jej złożonej i bogatej w niezbędne witaminy. Oczywiście technologia nie załatwi całej pracy za nas i nie zastąpi złożonego jadłospisu oraz wysiłku fizycznego, aczkolwiek może być przydatnym orężem w walce z rożnymi chorobami i ułatwi egzystencje w trudach dnia codziennego. I pamiętajmy ZDROWIE MA SIĘ JEDNO!