Nikon SB-500 LAMPA

Nr katalogowy: UUNIKBSB5000001

Kod producenta: NIKON SB-500 LAMPA

Nikon SB-500 LAMPA

Lampy błyskowe

Poręczna, łatwa w użyciu lampa błyskowa współpracująca z lustrzankami firmy Nikon oraz niektórymi aparatami z serii COOLPIX, także w ramach kreatywnego systemu oświetlenia (CLS) firmy Nikon. Wyposażona we wbudowaną intensywną lampę LED, która sprawdza się idealnie podczas nagrywania filmów.Dzięki niewielkiej...

Zobacz szczegóły »

Powiadom mnie, gdy ten produkt będzie dostępny online

Podaj nam swój e-mail, a powiadomimy Cię,
gdy ten produkt będzie znów dostępny.

Nikon SB-500 LA...

Poręczna, łatwa w użyciu lampa błyskowa współpracująca z lustrzankami firmy Nikon oraz niektórymi aparatami z serii COOLPIX, także w ramach kreatywnego systemu oświetlenia (CLS) firmy Nikon.
Wyposażona we wbudowaną intensywną lampę LED, która sprawdza się idealnie podczas nagrywania filmów.
Dzięki niewielkiej i lekkiej konstrukcji lampa błyskowa ułatwia kontrolowanie jakości oraz kierunku oświetlenia. To pierwsze tego typu rozwiązanie w historii firmy Nikon – lampę błyskową wyposażono we wbudowaną z przodu intensywną lampę LED, która sprawdza się idealnie podczas nagrywania filmów lub fotografowania w zbliżeniu. Model SB-500 współpracuje z kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) firmy Nikon i umożliwia bezprzewodowe sterowanie wieloma lampami błyskowymi.

Niewielka lampa błyskowa z obsługą trybu i-TTL
Współpracuje z cyfrowymi lustrzankami jednoobiektywowymi formatu FX i DX oraz aparatami COOLPIX wyposażonymi w gniazdo gorącej stopki, a także z kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) firmy Nikon.
Wbudowana lampa LED: intensywna (100 lx) lampa LED umieszczona z przodu lampy błyskowej, sprawdzająca się idealnie podczas nagrywania filmów. Lampa LED pokrywa kąt widzenia obiektywu 24 mm (format FX) i zapewnia doskonałą reprodukcję kolorów.

Łatwa obsługa
Doskonała ergonomia współgra z łatwymi w obsłudze elementami sterującymi umieszczonymi z tyłu lampy. Dodatkowe funkcje i tryb lampy błyskowej można ustawić z poziomu menu aparatu, które aktywuje się automatycznie po podłączeniu lampy błyskowej SB-500.

Liczba przewodnia
24 (m, ISO 100), pokrycie kąta widzenia obiektywu 24 mm (format FX).

Poręczność
Kompaktowa, lekka konstrukcja zasilana dwiema bateriami typu AA.
Możliwość swobodnego kierowania światła: głowicę lampy można przechylać w górę do 90° oraz obracać w poziomie w zakresie 180°. Kąt padania światła można dostosować odpowiednio do potrzeb, aby uzyskać kreatywne efekty i zrównoważone zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych.

Współpraca z kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) firmy Nikon
Lampa błyskowa SB-500 może być używana jako lampa główna, kontrolująca kilka zewnętrznych lamp (w przypadku aparatów obsługujących tryb sterownika wbudowanej lampy błyskowej).

Informacje techniczne

Pozostałe parametry

Dźwignia blokady stopki mocującej:
Zapewnia bezpieczne zainstalowanie lampy SB-500 w sankach mocujących aparatu przy użyciu mechanizmu blokowania i bolca blokującego, co zapobiega przypadkowemu odłączeniu.

Funkcje specjalne

Możliwości odbicia:
- Głowica lampy podnosi się maksymalnie o 90°, sygnalizując zaskoczenie kliknięciem przy ustawieniach 0°, 60°, 75° i 90°.
- Głowica obraca się w poziomie o 180° w lewo i w prawo, sygnalizując zaskoczenie kliknięciem przy ustawieniach 0°, 30°, 60°, 5°, 90°, 120°, 150° i 180°.
Wskaźnik gotowości do błysku:
- Pełne naładowanie: świeci się. Ostrzeżenie: miga wolno.
Czas trwania błysku:
- Około 1/1100 s przy pełnej mocy
Inne funkcje:
- Wyłącznik termiczny, uaktualnienie oprogramowania sprzętowego

Prezentacja 3D

Zasilanie

Baterie/akumulatory AA

Pasuje do

- Cyfrowe lustrzanki jednoobiektywowe firmy Nikon (format Nikon FX/DX) z wyjątkiem serii D1 i D100 Jednoobiektywowe.
- Lustrzanki analogowe firmy Nikon: F6, aparaty z serii COOLPIX współpracujące w systemie CLS (A, P7800, P7700, P7100, P7000, P6000) Aparaty COOLPIX z funkcją sterowania błyskiem i-TTL (P5100, P5000, E8800, E8700 i E8400)

Liczba przewodnia (ISO 100)

24

Regulacja w pionie

90 °

Regulacja w poziomie

180 °

Tryby dedykowane

i-TTL

3d_presentation

//3d.ab.pl/001/D5aDBm36RRSMtF4JwE8jgi/ov3601/3/view

Fizyczne

Kolor

Czarny

Wymiary

67 x 114,5 x 70,8 mm.

Waga

273 g

Akcesoria w zestawie

- Podstawka do lampy błyskowej AS-23
- Miękki futerał SS-DC2

Tryby standardowe

Sterowanie lampą w trybie i-TTL Manualne sterowanie błyskiem

Gwarancja

12

Bezprzewodowa praca zdalna

Tak

Napisz pierwszy komentarz

* pola wymagane

Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: Nikon SB-500 LAMPA