Telewizory OLED

Wyświetlaj z 1
Pokaż filtry
Sortuj:
Philips Telewizor 65 cali OLED 65OLED807/12 Android Ambilight

DOSTAWA 0 Zł

  • WiFi: Tak
  • Smart TV: Tak
  • Przekątna ekranu: 65"
  • Panel: OLED

12 947,00 zł

Czy warto kupić Telewizor OLED?

Mimo iż jest rozwijana od 1989 roku i od ponad 10 lat pozostaje w komercyjnym zastosowaniu (przede wszystkim w smartfonach), technologia OLED wciąż pozostaje na stosunkowo wczesnym etapie rozwoju. Niemniej z biegiem lat i udostępniania przez producentów kolejnych modeli wyposażonych w nią telewizorów, powszechnieje i staje się coraz bardziej przystępna cenowo. Tym samym coraz większe grono zainteresowanych zakupem nowoczesnego telewizora może pozwolić sobie na takie rozwiązanie. Jaka jest jego największa zaleta? Żywa i niezwykle wiernie odwzorowana kolorystyka, a także niezwykła głębia czerni. Zatem, jeśli zależy nam na jakości kolorów, to powinniśmy rozważyć zakup telewizora wyposażonego w organiczną diodę elektroluminescencyjną, - tak bowiem (od angielskiego oryginału: organic light-emitting diode) rozwija się skrót OLED.


Matryce ekrany OLED - co to właściwie jest?

Bardziej szczegółowo tłumacząc istotę tej technologii musimy powiedzieć, że jest to klasa ekranów, w których wykorzystywane są diody LED. W przeciwieństwie do LCD, wytworzone są one jednak ze związków organicznych. Zasadnicza różnica pomiędzy panelami typu LED i OLED sprowadza się do dodatkowego oświetlenia, a właściwie jego braku w tym drugim przypadku. Światło emitowane jest samoistnie, co sprawia, że każdy spośród milionów pikseli działa odrębnie, a widz może korzystać z niemal nieskończonego kontrastu. To właśnie on gwarantuje wspomniane żywe i wiernie oddane kolory oraz nieporównywalne z innymi typami wyświetlaczy głębie czerni. Jakie korzyści? Dlaczego jest to istotne? Kontrast to innymi słowy współczynnik określający różnicę pomiędzy jasnością najciemniejszego i najjaśniejszego punktu na wyświetlaczu. Monitor o wysokim kontraście daje wyraźny, czytelny, a zarazem przyjazny dla wzroku obraz. Zastosowanie tej technologii powoduje, że wyprodukowany z jej zastosowaniem wyświetlacz może być dużo cieńszy i lżejszy, a także przeźroczysty oraz zakrzywiony - w efekcie czego obraz widzimy bardziej przestrzennie. Generowanie światła przez diody organiczne sprawia, że nie ma potrzeby ich dodatkowego, sztucznego podświetlania (z czym mamy do czynienia w wyświetlaczach wykorzystujących inne technologie).


Wybrane zalety telewizorów z ekranem OLED

Największy - spośród współczesnych technologii - kontrast oraz jasność wyświetlacza, Lepsza skala barw i jasność w porównaniu np. do LCD, z uwagi na bezpośrednią emisję światła i brak filtrów polaryzacyjnych, Bardzo dobry kontrast na poziomie nawet 1000000:1, który wpływa na zmniejszenie poboru energii w chwili wyświetlania ciemnego obrazu, Praktycznie nieograniczony kąt widzenia, Znacznie krótszy czas reakcji w porównaniu do monitora LCD. LCD cechuje czas reakcji na poziomie 2‒12 milisekund, natomiast OLED nawet około 0,01 milisekundy, W produkcji nie jest wykorzystywana rtęć, co sprawia, że są bardziej przyjazne dla zdrowia i środowiska, Niższy koszt eksploatacji, niż wyświetlaczy innych typów, Niewielki ciężar


Wady telewizorów OLED. Niższa jasność w trybie HDR - High DynamicRange (HDR), to rozwiązanie, dzięki któremu zwiększony został zakres rozpiętości pomiędzy ciemnymi i jasnymi tonami. Ograniczony wybór przekątnych - ekrany o wymiarach 55, 65 i 75 cali, Ograniczona żywotność paneli OLED. Wprawdzie wraz z postępem rozwoju technologii wyświetlacze stają się coraz bardziej trwałe, to istnieje prawdopodobieństwo, że telewizor tego typu w krótszym czasie niż LCD czy LED odmówi posłuszeństwa.


Jeśli chcesz cieszyć się niezwykłą jakością obrazu, a kolory na ekranie mają dla ciebie znaczenie, to zakup telewizora wyposażonego technologię OLED, będzie dobrą decyzją.