Płyty grzewcze, piekarniki i okapy Solgaz do zabudowy.

Mimo, że mieszkamy w Polsce i uważamy się za Polaków, Polska myśl techniczna dalej jest nam obca. Przed napisaniem tego artykułu zapytałem kilku osób czy kojarzą Solgaza oraz ich sztandarowy produkt. Niestety większość odpowiedziała negatywnie. Czas to zmienić i poznać czołowego Polskiego producenta AGD.

Geneza powstania firmy Solgaz

Rok 2002, kilku konstruktorów postanawia stworzyć zupełnie nową technologię. Narodził się pomysł i idea marki. Płyty gazowe bez płomieni, to produkt który miał i ma za zadanie zmienić postrzeganie standardowej kuchni gazowej, brudnej i wymagającej ciągłego czyszczenia. Już w roku 2004 Solgaz opatentował wynalazek pionierów firmy i do tej pory znajdują się w czołówce jeżeli chodzi o produkcję i sprzedaży płyt gazowych Solgaz pod szkłem, całkowicie bez płomieni.

Pierwsi w historii światowej branży AGD

Solgaz od momentu powstania marki i pierwszych płyt gazowych nie zwalnia tempa. 2009 rok stał się rokiem kolejnego rozwoju technologicznego. Słuchając swoich klientów, wprowadzają nową generację płyt gazowych. Ceramiczna powierzchnia, katalityczne palniki pod płytą, sprawiają że gotujesz z przyjemnością i przede wszystkim oszczędniej. Technologia pozwala zaoszczędzić nawet do 50% gazu w porównaniu ze standardową płytą gazową. Wyjątkowym atutem takiej płyty jest płaska, szklana powierzchnia. Nie znajdziemy tu żadnych palników, które są wyjątkowo trudne w czyszczeniu, a doprowadzenie ich do stanu użytkowego zajmuje dłuższą chwilę.

Katalityczne spalanie gazu i ceramiczna powierzchnia to nie wszystko

Oprócz innowacyjnej metody spalania gazu i budowy płyty gazowej, Solgaz zadbał o bezpieczeństwo swoich klientów. Timer, zabezpieczenie przed dziećmi to standardowe zabezpieczenia kuchni, ale płyty polskiego producenta AGD są bardziej inteligentne od pozostałych. Zapewne nieraz zdarzało Ci się, że zadzwoniła do Ciebie ulubiona przyjaciółka lub szef postanowił zaszczycić Cię swoich telefonem podczas gdy byłaś w trakcie przygotowania obiadu. Bieg, krzyk do kuchni, gdy tylko usłyszałaś kipiącą wodę. Solgaz skutecznie walczy ze stereotypami i wyposażył swoje płyty w inteligentną powierzchnię, która wykryje przegrzanie i wykipiałą substancję, po czym wyłączy się i powiadomi Cię sygnałem dźwiękowym o przykrej sytuacji. Płyty gazowe bez płomieni wyposażone są w o wiele większą ilość zabezpieczeń, niż standardowe kuchnie. Elektroniczne systemy kontrolujące proces spalania, jakość oraz ciśnienie gazu, jak i wyświetlacz, który w czytelny sposób informuję użytkownika o gorącej powierzchni lub gdy gaz w butli ulegnie całkowitemu spaleniu.

Uniwersalne rozwiązania Solgazu dla AGD do zabudowy.

Polski producent, starając się dopasować do rynku myśli o każdym kliencie. Wszystkie płyty Solgazu działają na każdy rodzaj gazu. Butla, gaz z sieci miejskiej? Montaż odpowiednich dysz wystarczy, aby w pełni korzystać z płyt gazowych pod szkłem. Jeżęli jednak nie jesteś przekonany do tego typu rozwiązań zobacz nasze alternatywy w zakresie płyt grzewczych do zabudowy, piekarników pod zabudowę i okapów. 

7 lat gwarancji!

Pewność siebie i gwarantowana jakość. W skrócie, tymi słowami można opisać Polskiego producenta AGD. W płytach gazowych Solgazu nie ma żadnego płomienia. Pod płytą ceramiczną znajduje się innowacyjny palnik, w którym temperatura katalitycznego spalania gazu wynosi aż 800°C. Standardowo kuchnie gazowe spalają gaz w temperaturze ponad dwukrotnie mniejszej. Dla użytkownika oznacza to mniejsze zużycie gazu oraz brak tłustych osadów, z którymi walka bywa uporczywa. Solgaz, swoje palniki produkuje od 2002 roku. Pewni swojej technologii, dają na nie 7 LAT GWARANCJI!

Innowacyjny marketing w branży AGD do zabudowy

Rok 2015 to kolejny rok innowacji w historii Solgazu. Do oferty producenta trafiają piekarniki, a kilka miesięcy później inteligentne okapy. Producent przyzwyczaił do innowacji technologicznych. Nie inaczej jest w przypadku ich nowych produktów. Piekarniki wyposażone są w specjalną termosondę, która nie tylko monitoruje temperaturę w środku, ale również stopień wypieczenia Twoich potraw. Koniec z sytuacjami, gdy wyciągasz pływający biszkopt, lub niedopieczoną pieczeń. Piekarnik 3w1 to kolejna innowacja.

Solgaz jako pierwszy na rynku, wprowadził do oferty piekarnik, który jest jednocześnie mikrofalą i parowarem. W przypadku posiadania okapu Solgaz, możesz zapomnieć o jego istnieniu. Wyposażony w inteligentny sensor, wykrywa Twoje kuchenne wojaże i samoistnie się uruchamia, dbając o dobrą wentylację pomieszczenia. Działania marketingowców Solgazu nie zaskakują. Częste wyjazdy na targi i pokazywanie Polskich produktów różnym dziedzinom technologii przynosi skutki. Amsterdam, targi METS w roku 2015 skutkują wyróżnieniem płyt gazowych. Polskim produktem zainteresowała się również telewizja. Dwunastu uczestników, wypieki i rywalizacja. Reality show „Bake Off – Ale ciacho!” postanawia nawiązać współpracę z Solgazem. Ich produkty pomagają amatorom wypieków stać się cukiernikami z piekła rodem.   Na chwilę obecną produkty Solgazu można nabyć praktycznie wszędzie. Producent sprzętu AGD atakuje również zagraniczne rynki, m.in. Niemcy, Anglię czy USA. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Solgaz w naszym sklepie. Wspierajmy Polskie innowacje!

powrót