Małe AGD odurzacze Hoover

Małe AGD odkurzacze Hoover

Herbert i Edgar Hoover. To dwie nietuzinkowe postacie, które zapisały się w historii światowej polityki. Pierwszy z nich w latach wielkiego kryzysu (1929-1933) pełnił urząd 31. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Drugi przez okres 48 lat, służąc w tym czasie ośmiu prezydentom USA, stał na czele Federalnego Biura Śledczego - FBI, którego struktury pod jego kierownictwem rozrosły się do rozmiarów skutecznie zwalczającej przestępczość zorganizowaną agencji. Niewątpliwie trzecim, choć można by się spierać co do kolejności w jakiej powinniśmy ich przedstawiać, najsłynniejszym północnoamerykańskim hooverem jest producent odkurzaczy.

PLN 594

Odkurzacz bezprzewodowy H-FREE. Zwrotne i wydajne jak tradycyjne urządzenie przewodowe.Połącz przyjemne z pożytecznym dzięki wielofunkcyjnemu systemowi sprzątania H-FREE firmy Hoover. Lekkie, zwrotne i bezprzewodowe urządzenie, które dociera nawet do najwęższych przestrzeni i sprząta nie tylko podłogi...

594,00 zł

PLN 541

TRYB PRACY CIĄGŁEJPodczas sprzątania nie musisz trzymać wciąż wciśniętego przycisku zasilania. Wystarczy, że pociągniesz lekko za dźwignię, aby utrzymać moc sprzątania na tym samym poziomie.ZINTEGROWANY ODKURZACZ RĘCZNYFunkcjonalny zintegrowany odkurzacz ręczny idealnie sprawdza się w codziennym czyszczeniu...

541,00 zł

PLN 450

Odkurzacz bezworkowy BREEZE BR30PET 011 BreezeBreeze to wysokiej jakości lekki i kompaktowy odkurzacz, łatwy w manewrowaniu i przechowywaniu, a do tego niezwykle skuteczny. Duży pojemnik na kurzDuży pojemnik pozwala na zebranie większej ilości kurzu i nie wymaga częstego opróżniania. Więcej czasu dla...

450,00 zł

PLN 434

TELIOS PLUS - najdelikatniejsza szczotka parkietowa, zmywalny filtr HEPA, najwyższa efektywność klasa AAAA.

434,00 zł

PLN 343

Odkurzacz bezprzewodowy FreeJet FE18LG 011Szybko i sprawnieTen odkurzacz sprawi że Twoja podłoga będzie czysta, a to wszystko nawet w 25 minut. Zaoszczędzi Twój czas i Twoją siłę.2 w 1Freejet to urządzenie nie tylko dla podłóg, ponieważ można go zamienić na ręczny odkurzacz. Jest to świetna pomoc dla...

343,00 zł

PLN 214

Odkurzacz workowy BRAVE to idealne rozwiązanie dla ludzi szukających solidnego sprzętu sprzątającego. Pojemność odkurzacza wynosi 2.3l, wyposażony jest w automatyczny zwijacz przewodu.

214,00 zł

Odkurzacze Hoover - hostoria sukcesu

Początkowo firma z charakterystycznym, stylizowanym - czerwonym H w logo, wytwarzała jedynie sześć urządzeń dziennie, przede wszystkim z myślą o lokalnym rynku. Szybko rosnący popyt sprawił, że maszyny z fabryki w Ohio opanowały całą Amerykę. Dowodem na ten proces jest  wejście do powszechnego języka nazwy firmy, która stała się używanym po dziś dzień synonimem sformułowania "czyszczenie za pomocą odkurzacza". Historia powstania pierwszego modelu, podobnie jak w przypadku wielu innych urządzeń, wiąże się z potrzebą poprawy jakości życia. U progu XX w. James Spangler, pracując jako stróż nocy, był zmuszony wdychać olbrzymie ilości kurzu. Wobec doskwierającej mu astmy poszukiwał rozwiązania, które poprawiłoby jego los i było wybawieniem od codziennej udręki. Do opracowania maszyny wykorzystał pudło, wentylator, jedwabną poszewkę oraz trzonek miotły. Wynalazca opatentował swoje dzieło i poprosił swą kuzynkę - Susan Hoover - o przetestowanie go w praktyce. 

Ta decyzja miała kolosalne znaczenie dla dalszych losów odkurzacza. Susan zaprezentowała go mężowi, który dzięki doświadczeniu i zmysłowi biznesowemu szybko uświadomił sobie potencjał, jaki tkwił w tym przełomowym rozwiązaniu. Wykupił patent i w założonej przez siebie w 1908 roku Hoover Company rozpoczął seryjną produkcję. W pierwszym roku działalności klienci zakupili 370 egzemplarzy dzieła fabryki zlokalizowanej w miejscowości New Berlin. Dalej historia toczy się jak w bajce. Hoover stopniowo podbija kolejne rynki, zwiększając skalę produkcji, która odbywa się nie tylko w Stanach, ale również w krajach europejskich oraz w Azji i w Afryce. Otrzymał także tytuł dostawcy odkurzaczy dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Z czasem uruchomił również własne muzeum, w którym prezentuje dorobek swojej pracy biznesowej.

W 1926 roku na rynek trafia pierwszy na świecie trzepak elektryczny. W 1936 firma ogłasza patent na zdejmowaną rurę odkurzaczową, które to rozwiązania po dziś dzień wykorzystywane jest przez innych producentów. Podążanie za oczekiwaniami i potrzebami klientów sprawia, że firma stopniowo zaczyna dywersyfikować działalność, a obszarem jej zainteresowania i specjalizacji stają się nowe kategorie urządzeń pomagających w codziennej obsłudze domu. Na pierwszy ogień idą pralki, obecne w asortymencie od 1948 roku. A kolejno dołączają do niego urządzenia dużego AGD nieodzowne w każdej kuchni, które ułatwiają chłodzenie i przetrzymywanie produktów oraz gotowanie. Grupa Hoover konsekwentnie rozwija się aż do lat osiemdziesiątych. W tym okresie ma miejsce reorganizacja produkcji i struktury akcjonariatu. Zwieńczeniem zmian jest przejęcie - w 1995 roku  - europejskiej części przedsiębiorstwa przez włoskie Candy. Wraz z  wyłącznym prawem do korzystania z marki Hoover na obszarze Europy, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu oraz w azjatyckich krajach byłego Związku Radzieckiego.

Nieco wcześniej, bo od 1989, produkty amerykańskiej firmy stały się oficjalnie dostępne dla polskich gospodyń. W latach 90-tych minionego stulecia nad Wisłą dostępne i popularne były modele Telion, Arianne i Sensory, których zaletami były: prostota obsługi i łatwość wymiany worków oraz wskaźnik zapełnienia pojemnika. Były to produkty o nieco dużych rozmiarach oraz pokaźnej wadze i dość wysokim poziomie hałasu przy pracy. Hoover to marka przemysłowa z ponad 100-letnią tradycją. Takim doświadczeniem może pochwalić się naprawdę niewiele firm. Pod egidą Candy marka nie ustaje w staraniach, aby dostarczać odbiorcom nowoczesne i wydajne technologie, dbając również o jakość i estetykę swoich produktów.

Jakimi szczególnymi osiągnięciami Hoover może się pochwalić?

Marka pozostaje rekordzistą w zakresie pojemności pralki posiadającej standardowe gabaryty, która kształtuje się na poziomie 13 kg prania. Model, o którym mowa, to Dynamic Mega - urządzenie w wersji łączącej pralkę z suszarką może jednorazowo uprać tę niewiarygodnie dużą ilość ubrań, a także wysuszyć zupełnie przyzwoite 8 kg wsadu. To wartości niemal dwukrotnie przebijające ofertę innych producentów. Wysoką wydajność oferują również piekarniki i zmywarki. Piekarnik Maxicapacity zapewnia wnętrze o pojemności aż 78 litrów. Natomiast w zmywarkach mieści się maksymalnie 16 kompletów naczyń. 

Miarą efektywności produktów Hoovera jest także zużycie energii elektrycznej. Odkurzacze cylindryczne to pierwsze urządzenia, które gwarantują maksymalną efektywność dzięki klasie energetycznej 4A. Ich zalety wiążą się również z pełną skutecznością filtrowana oraz niskim poziomem hałasu. Ta funkcjonalność to efekt zastosowania technologii wykorzystującej siłę odśrodkową, dzięki której wytwarzane są "minicyklony", które umożliwiają oddzielenie powietrza od kurzu, a następnie spychanie go na dno pojemnika bez zapychania filtra. Innym rozwiązanie opracowanym przez inżynierów marki jest mająca zastosowanie w odkurzaczach bezworkowych technologia Power Active Compression, dzięki niej kurz zajmuje zaledwie jedną dziesiątą część swej pierwotnej objętości.

Żyjemy w czasach nadmiaru informacji i nadmiaru hałasu. Zgiełk miasta, ryk silników samochodowych - coraz trudniej jest odnaleźć prawdziwą ciszę. Także w domu. Dlatego rozwiązania w tej dziedzinie powinny zwrócić uwagę wszystkich poszukiwaczy ucieczki od nadmiernego hałasu. Według Hoovera wydajność niekoniecznie musi wiązać się z wysokim poziomem głośności pracy urządzenia. Technologie tego producenta gwarantują doskonałe efekty pracy urządzenia - m.in. pralki z silnikami Perfect SilentInverter -  z jednoczesnym znacznym obniżeniem poziomu decybeli.

Wytwórca z USA umiejętnie odnalazł się również w erze cyfrowej. W erze smartfonów i stałej łączności po raz kolejny udowadnia, że umiejętność przewidywania, w jakim kierunku rozwijał się będzie rynek, nie jest mu obca i potrafi wyprzedzić swoje czasy. Oferowane przez niego pralki, zmywarki, chłodziarki, piekarniki są wyposażone w funkcje obsługi przy użyciu urządzenia mobilnego z aplikacją Wizard. Część modeli oferuje łączność za pomocą Wi-Fi lub NFC.

Hoover pozostaje europejskim liderem produkcji urządzeń czyszczących podłogi. To na tym segmencie produktów amerykańska firma zbudowała swoją rozpoznawalność i mocną pozycję. Jednak jej oferta jest znaczenie szersza. Poza wieloma typami odkurzaczy - wymienić rodzaje - obejmuje także sprzęt dedykowany do kuchni, łazienki - stworzony z myślą o gotowaniu czy praniu. Od 2005 roku właścicielem marki została włoska firma Candy, która w 2020 roku celebrować będzie 75-lecie istnienia.