Odkurzacze ręczne

Wyświetlaj z 1
Pokaż filtry
Sortuj:
PLN 663

DOSTAWA 0 Zł

Odkurzacz ręczny VC 5Jeden z najbardziej kompaktowych odkurzaczy do pracy na sucho na świecie i jednocześnie wyjątkowo mocny. Wykorzystuje mniej miejsca do przechowywania niż klasyczne odkurzacze.Odkurzacz wyposażony w innowacyjną, bezworkową technologię filtracji. 3-stopniowa filtracja jest realizowana...

663,00 zł

PLN 117

Odkurzacz ręczny 2474 WzornictwoLekki, poręczny przyjaciel porządku w Twoim domu. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom nie zajmuje dużo miejsca i możesz go mieć zawsze pod ręką. Nowoczesny wygląd w połączeniu z super technologią dodają mu skrzydeł przy dbaniu o porządek w Twoim domu.InspiracjeCzy zdarzyło...

117,00 zł

PLN 899

DOSTAWA 0 Zł

Odkurzacz bezprzewodowy SpeedPro  FC6722/01Szybkość i dokładne odkurzanie, nawet trudno dostępnych miejscBezprzewodowy odkurzacz SpeedPro umożliwia szybkie i dokładne odkurzanie.Jest wyposażony w nasadkę zasysającą 180° pozwalającą na precyzyjne zbieranie zanieczyszczeń, nawet w trudno dostępnych miejscach...

899,00 zł

Odkurzacz ręczny

Zebranie kilku okruchów ze stołu, posprzątanie kępki sierści psa lub kota czy posprzątania tapicerki samochodu, a nawet zebranie błota czy usunięcie mokrych plam – to tylko niektóre z przykładów zastosowania odkurzacza ręcznego. To niewielkie, przenośne urządzenie w szybki i łatwy sposób pozwala sprzątać drobne zanieczyszczenia i zadbać o czystość w mieszkaniu czy w samochodzie.


Czy warto kupić odkurzacz ręczny?

To sprzęt, który nie jest zamiennikiem zwykłego odkurzacza, a jedynie jego uzupełnieniem. Doskonale sprawdzi się w dotarciu do trudniej dostępnych miejsc i zakamarków czy sprzątania wnętrza samochodu. Jego zalety z pewnością docenią też posiadacze zwierząt, gdyż z pomocą tego urządzenia można szybko i łatwo posprzątać sierść czy rozsypaną karmę. Obecnie producenci oferują odkurzacze ręczne z coraz wyższą mocą i wydajnością, która umożliwia sprzątanie coraz większych powierzchni. Warto wspomnieć, że występują w dwóch głównych rodzajach:

- odkurzacz ręczny bezprzewodowy – wyposażony w akumulator, który nie posiada kabla. To mobilne urządzenie, które umożliwia sprzątanie w każdym miejscu. Należy jednak pamiętać, że czas pracy wynosi najczęściej maksymalnie do 30 minut.

- odkurzacz ręczny przewodowy – posiada określony zasięg działania ograniczony kablem zasilającym.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza ręcznego?

Na rynku znajduje się wiele bardzo różnych modeli odkurzaczy ręcznych. Ich parametry techniczne i w konsekwencji możliwości i funkcjonalność jest na tyle zróżnicowana, że pod jedną kategorią mogą kryć diametralnie różne urządzenia. By dokonać satysfakcjonującego wyboru należy przeanalizować kilka kluczowych cech. Są nimi:

- moc urządzenia – im wyższy, tym lepiej odkurzacz będzie sprzątać. Jednocześnie wysoka moc wpływa na szybsze wyczerpanie akumulatora.

- czas pracy po pełnym załadowaniu akumulatora – dotyczy modeli bezprzewodowych. Im jest dłuższy, tym odkurzacz jest wygodniejszy w eksploatacji, gdyż wymaga rzadszego ładowania.

- długość kabla – w modelach przewodowych. Jego długość ma znaczenie dla powierzchni jaką można posprzątać bez przełączania urządzenia pomiędzy kontaktami z prądem.

- wielkość i waga odkurzacza – decydują o komforcie użytkowania – im mniejsze i lżejsze urządzenie tym wygodniejsze sprzątanie.

- wielkość zbiornika na zanieczyszczenia – to niejednoznaczny aspekt, gdyż większa pojemność oznacza możliwość dłuższego sprzątania, ale zarazem większy ciężar urządzenia.

-  zestaw dodatkowych końcówek – różnorodne końcówki pozwolą na dotarcie i posprzątanie większej ilości powierzchni.

- filtr HEPA – niezbędny dla alergików filtr, który zatrzymuje ok. 99 procent kurzu, roztoczy i innych alergenów.

- możliwość pracy na mokro – ta opcja czyni odkurzacz ręczny urządzeniem bardzo uniwersalnym, które oprócz sprzątania na sucho da sobie radę także na wilgotnych powierzchniach.


Zalety odkurzacza ręcznego

- łatwe i szybkie sprzątanie niewielkich powierzchni

- mobilność umożliwiająca pracę w dowolnym miejscu (modele bezprzewodowe)

- małe gabaryty

- możliwość wykorzystania do czyszczenia samochodu

- przydatny także w kuchni przy sprzątaniu rozsypanych okruchów, przypraw i innych produktów spożywczych

- odkurzanie sierści zwierząt.


Wady odkurzacza ręcznego

- krótki czas pracy na jednym ładowaniu (modele bezprzewodowe)

- brak możliwości posprzątania całego mieszkania – nie nadaje się na przykład do odkurzania dywanów.

Podsumowanie 

Odkurzacz ręczny do dobry sprzęt uzupełniający. Nie zastąpi klasycznego odkurzacza, ale z pewnością ułatwi codzienne życie pozwalając na szybkie posprzątanie małych powierzchni. Sprawdzi się także przy odkurzaniu samochodu, w podróży czy w dotarciu do trudniej dostępnych miejsc.