Małe AGD do domu to produkty, które należą do kategorii małe AGD do domu są niezwykle zróżnicowane. Znajdziesz tu zarówno sprzęty do sprzątania jak odkurzacze czy mopy parowe lub mopy ręczne, ale również żelazka i parownice. Jeżeli poszukujesz rozwiązań, dzięki którym kompleksowo zadbasz o swój dom to u nas znajdziesz urządzenia, dzięki którym czasochłonne czynności staną się szybkie i proste. Odkurzacze, czyli czystość nie tylko na podłodze Odkurzacz to jedno z najpotrzebniejszych urządzeń w mieszkaniu. Bez niego utrzymanie czystości jest niezwykle trudne, gdyż większość brudu musielibyśmy zamiatać. Niezależnie od potrzeb, zwróć uwagę przede wszystkim na moc odkurzacza. Musi ona być na tyle duża, aby użytkowanie odkurzacza nie było męczące. Do najpopularniejszych rodzajów odkurzaczy należą: Odkurzacze workowe – to obecnie najpopularniejszy rodzaj odkurzacza. Wszelkie zabrudzenia wciągane przez odkurzacz zbierane są w papierowym lub flizelinowym worku Odkurzacze pionowe – rodzaj odkurzaczy, które w ostatnim czasie bardzo zyskały na popularności. 


Najczęściej są to urządzenia bezprzewodowe ze stacją dokującą, dzięki czemu nie ciągniemy za sobą uporczywego kabla. Zanieczyszczenia najczęściej zbierane są w plastikowym pojemniku dzięki technologii cyklonowej Odkurzacze automatyczne – szczególnie przydatne odkurzacze, gdy w domu posiadamy zwierzęta. Wiele z nich oferuje możliwość ustawienia harmonogramu sprzątania, dzięki czemu stale utrzymujemy czystość w domu Odkurzacze wodne – odkurzacze, które wyposażone są w filtr wodny gromadzący zanieczyszczenia razem w zbiorniku z wodą Odkurzacze bezworkowe – popularnością dorównują modelom workowym, jednak tutaj zanieczyszczenia są zbierane w plastikowym worku. Nie ma konieczności wymiany worków. Odkurzacz ręczne – najmniejszy rodzaj odkurzacza, który pozwoli na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Idealnie sprawdzi się również do systematycznego sprzątania w aucie. Przy wyborze odkurzacza warto zwrócić uwagę na długość kabla w modelach przewodowych oraz głośność urządzenia. Przyjrzyj się również akcesoriom i nasadkom dołączanym do odkurzacza. Niezwykle przydatna dla właścicieli zwierząt okaże się turboszczotka. Sprzątanie na mokro Pamiętajmy, że nie wystarczy poodkurzać podłóg aby były one czyste. 


Na powierzchni paneli, desek czy parkietu zbiera się niewidzialna dla oka warstwa brudu, którą usuniemy tylko poprzez mycie na mokro. Możemy skorzystać ze standardowego mopa, ale na rynku obecne są urządzenia które znacząco ułatwiają mycie podłóg na mokro. Mycie parowe w ostatnim czasie zyskuje mocno na popularności. Parownice czy mopy parowe są szczególnie polecane dla alergików. Para skutecznie eliminuje z czyszczonych powierzchni drobnoustroje, które bywają uciążliwe dla osób cierpiących na alergie. Wysoka temperatura pozwala usunąć trudne zabrudzenia z urządzeń kuchennych takich jak okapy, płyty grzewcze czy pozwoli wyczyścić przypalony piekarnik. Co ważne, czyszczenie parowe odbywa się bez użycia detergentów, dzięki czemu dbamy o ochronę środowiska. Ogromnie przydatnymi urządzeniami w gospodarstwach domowych są myjki ciśnieniowe. Z ich pomocą nie tylko umyjesz samochód, ale również kostkę brukową na podjeździe, schody lub elewację budynku. O czystość okien zadbają elektryczne myjki do okien. Pielęgnacja ubrań Żelazko powinno znaleźć się w każdym domu. Wyprasowane ubrania to nasza wizytówka każdego dnia. Jednak wybór żelazka to niełatwa sprawa. Poszczególne modele mogą różnić się mocą, ciśnieniem czy stopą.


Do tego dochodzi szereg funkcji, które maja ułatwiać prasowanie ubrań. Żelazka rozróżniamy przede wszystkim ze względu na posiadaną stopę: Stopa ceramiczna – żelazka ze stopą ceramiczną gwarantuje wyjątkowo dobry poślizg oraz łatwość prasowania. Oprócz tego stopa ceramiczna jest niezwykle trwała, jednak trudna w czyszczeniu. Stopa stalowa – stalową stopę oferują najczęściej tańsze modele żelazek. Są trudne w czyszczeniu, nie zapewniają dobrego czyszczenia oraz nie są zbyt trwałe. Do zalet należy zaliczyć szybkie nagrzewanie, co znacząco zmniejsza zużycie prądu. Stopa emaliowana – oferuje jeden z najlepszych poślizgów, jednak jest wyjątkowo łatwa w zarysowaniu i czyszczeniu. Istnieje również ryzyko odchodzenia emalii po długim czasie użytkowania. Stopa szafirowa lub tytanowa – to jedna z najlepszych, dostępnych stóp żelazka na rynku. Rewelacyjny poślizg i łatwość utrzymania stopy w czystości skutkuje wyższą ceną żelazka. Stopa granitowa – oferuje podobne właściwości do stóp szafirowych i tytanowych. Aby zadbać o wszystkie aspekty w domu, takie jak utrzymanie czystości czy prasowanie potrzebujemy powyższych urządzeń. Wybór odpowiedniego sprzętu to osobiste preferencje, jednak podczas wyboru warto zwracać uwagę na sprawdzone marki takie jak Bosch, Philips, Karcher, Amica czy iRobot.