Telewizory i duże AGD LG

Telewizory i duże AGD LG

LG. Życie może być lepsze.

Firma LG jest jednym z liderów światowego rynku urządzeń AGD, a także elektroniki użytkowej i urządzeń mobilnych. Dla koreańskiego giganta na całym świecie pracuje ponad 70 tysięcy ludzi. Wartość sprzedaży koncernu jest liczona w miliardach dolarów. Oferta tego producenta jest bardzo zróżnicowana. Obejmuje nie tylko sprzęty do kuchni czy łazienki - pralki, zmywarki, chłodziarko-zamrażarki, kuchenki mikrofalowe, ale również telewizory, sprzęt komputerowy, telefony komórkowe i smartfony. W każdy z tych obszarów marka może się pochwalić nietuzinkowymi osiągnięciami w zakresie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Life'sgood. Motto koreańskiej firmy klarownie oddaje filozofię dobrego życia – nieważne czy mamy do czynienia z pralką, lodówką czy smartwatchem – LG pragnie, by w każdym aspekcie jego klienci cieszyli się komfortem użytkowania, a ich życie było dzięki temu przyjemniejsze.

Ta historia zaczęła się od radia...

Firma LG istnieje od lat 50-tych dwudziestego wieku. Od początku działalności zajmowała się wytwarzaniem urządzeń, które sprawiają, że życie staje się łatwiejsze. Już w kolejnym roku po powołaniu firmy do życia na rynek trafił pierwszy model radia. W kolejnych latach użytkownicy mogli korzystać z automatycznego telefonu (1961 rok), lodówki (1965), a następnie telewizora (1966), klimatyzatora (1968) i w końcu pralek automatycznych (1969). To krótkie podsumowanie świetnie obrazuje,w którym kierunku i jak szybko rozwijał się asortyment wytwórcy z Korei Południowej. Po dziś dzień w ofercie firmy możemy znaleźć produkty z każdej z wymienionych kategorii. Co więcej, lata doświadczeń i sukcesywnej pracy nad rozwojem produktów pozwoliły jej osiągnąć pozycję lidera w wielu segmentach. Kolejna dekada w działalności przedsiębiorstwa stała pod znakiem połączenia z Lucky Chemical Company i zmiany nazwy na Lucky Goldstar Group, a także Lucky LG Group.

W ramach grupy biznesowej powołano, w połowie lat 90-tych, LG Electronics. Skupiła ona w sobie działalność w obszarze elektroniki i telekomunikacji, która stała się wiodącą gałęzią aktywności grupy. Obecnie cała grupa pozostaje czwartym pod względem wielkości przedsiębiorstwem w Korei Południowej. Wyprzedzają ją Samsung, Hyundai i SK Group. W 1996 roku obroty całego koncernu przekroczyły kwotę 73 miliardów dolarów.

Inteligentny dom to lepsze życie. 

Dziesiątki lat zaangażowania inżynierów pracujących dla koreańskiej marki decydują o tym, że jej wyrobysą wyposażone w wiele różnorakich, ale niezwykle użytecznych technologii. Jakich? Prezentujemy wybrane przykłady tych najbardziej przełomowych i niekonwencjonalnych, wraz z ich krótkim opisem.

Lepsze życie dzięki potrafiącej diagnozować własne usterki lodówce.

Lodówka przestała działać, ale nie wiesz co jest przyczyną tego stanu rzeczy? To nie problem. Lodówka sama powie, co się stało. A konkretnie zrobi to system Smart Diagnosis, który oferuje inteligentną diagnostykę. Dzięki niemu informację o stanie urządzenia zostaną szybko przesłane do serwisu przy pomocy telefonu komórkowego. Jak to działa? Szybko, sprawnie i z wykorzystaniem telefonu. Dział obsługi klienta aktywuje funkcję. Następnie Ty przykładasz mikrofon telefonu do głośnika umieszczonego na lodówce, a wysłany przez nią sygnał dźwiękowy jest komputerowo przetworzony przez serwis  LG. Tak powstaje raport podsumowujący stan techniczny urządzenia i informujący o przyczynach niesprawności.Szybki przesył informacji ułatwi fachowcowi poradę, abyś mógł zadziałać we własnym zakresie - jeśli jest to możliwe lub skrócić czas oczekiwania na naprawę przez eksperta.

Innym przykładem niestandardowego rozwiązania jest system InstaVievDoor-in-door™. Pomagaon zredukować straty zimnego powietrza w lodówce. Najprostszym sposobem jest nie otwieranie drzwi, szczególnie, jeśli tylko chcemy sprawdzić jej zawartość na przykład przed wyruszeniem na zakupy. Jak można to osiągnąć? Należy w nie zapukać. Dzięki panelowi wbudowanemu w drzwi lodówki umożliwia włączenie światła wewnątrz urządzenia i zaglądnięcie do niego. Ten innowacyjny patent pozwala ograniczyć straty zimnego powietrza niemal o połowę.

Lepsze życie dzięki dwóm praniom na raz. 

Białe. Kolorowe. Delikatne. Sportowe. Dziecięce. Pranie i konieczność jego podzielenia, a później oddzielnego włożenia do pralki to dla wielu z nas nieunikniona codzienność. Czy można robić to łatwiej? Można. Pomoże w tym podwójna pralka. Dzięki LG TwinWash zrobisz dwa prania na raz, oszczędzając znaczną ilość cennego czasu. Ta pralka oferuje cykl podwójnego prania o długości jedynie 49 minut. Martwisz się, czy wirowanie nie obudzi śpiących - zwłaszcza tych najmłodszych - domowników? W pralkach i suszarka koreańskiego wytwórcy zastosowano rozwiązanie polegające na połączeniu bębna i silnika urządzenia. Efekt? Niebywała cichość, która sprawia, że Ty i reszta rodziny możecie spać spokojnie. Nie chcesz tracić czasu na prasowanie. Pomyśl o szafie parowej, która odświeża garderobę, jednocześnie dba o delikatne materiały i zastępuje żelazko.

Higiena i zdrowie mają dla ciebie kluczowe znaczenie? Od czego jest LG. Technologia Steam™ pomaga w zwalczaniu alergenów, bakterii i roztoczyodpowiadających za alergie. Szczególnie narażone na skutki ich obecności są osoby mające delikatną skórę oraz dzieci. Zastosowanie pary wodnej pozyskiwanej z czystej wody, bezśrodków chemicznych, to gwarancja usunięcianiemal 100 procent alergenów, co jest potwierdzone specjalnym certyfikatem. To nie wszystko. Wybranymi modelami urządzeń marki LG możesz sterować za pomocą Twojego smartfonu Umożliwia to system SmartThinQ™, dzięki któremu włączysz pralką bądź suszarką z dowolnego miejsca, które oferuje dostęp do sieci.

Lepsze życie dzięki telewizorom ze sztuczną inteligencją. 

Sztuczna inteligencja to pojęcie, które niekoniecznie musi być kojarzone ze światem nauki lub wielkim biznesem. Także Ty możesz korzystać z jej dobrodziejstw. Jak? Za pomocą telewizora. W 2018 roku LG wprowadziła do wybranych modeli właśnie sztuczną inteligencję. Dzięki niej będzie można sterować odbiornikiem za pomocą głosu, a sprzęt nauczy się naszych nawyków i zacznie reagować na konkretne polecenia. Oczywiście LG jest również jednym z liderów rozwiązań w obszarze najnowocześniejszych technologii wyświetlaczy. Jedną z nich jest OLED. Zastosowane w tym rozwiązaniu diody nie wymagają dodatkowego źródła światła - jak ma to miejsce w przypadku ekranów LCD. To sprawia, że telewizor może mieć mniejsze gabaryty - szczególnie wyraźnie dostrzegamy różnicę, jeśli chodzi o jego grubość. Co więcej OLED zapewnia wysoki kontrast i bardzo dobre odwzorowanie kolorów.

Polska ma swój udział. 

Wkład w sukces koreańskiej firmy mają jej polskie fabryki. Koncern obecny jest w naszym kraju od lat 90-tych. W maju 1997 powołano spółkę LG Electronics Polska. Posiada fabrykę w Mławie (od 1999 r.), w której montowane sątelewizory. Z kolei w okolicach Wrocławia powstał zakład, w którym wytwarzane są ekrany ciekłokrystaliczne i chłodziarki. Kolejnym etapem była jego rozbudowa o fabrykę wytwarzającą pralki i lodówki, której moce wytwórcze kształtują się na poziomie dwóch milionów egzemplarzy tych urządzeń rocznie. Ten sprzęt trafia do odbiorców w całej Europie i Afryce. Koncern planuje także uruchomić w Polsce dział R&D dedykowany rozwojowi urządzeń AGD. Poza wymienionymi za inwestycje LG nad Wisłą odpowiada również LG Chem, czyli część korporacji działająca w branży chemicznej. W podwrocławskich Kobierzycach rozwija ona produkcję akumulatorów litowo-jonowych do samochodów i wedle doniesień wkrótce może powstać kolejny wyspecjalizowany zakład. Warto dodać, że Kobierzyce są największą fabryką w grupie LG Chem.

Podsumowanie. 

LG to niewątpliwie jeden z gigantów rynku urządzeń przydatnych w każdym domu. Niewątpliwie również to marka, której można zaufać. Z pewnością zaoferuje Ci to, czego szukasz. Niezależnie czy są to produkty ułatwiające przechowywanie żywności, czyszczenie ubrań lub sprzęt elektroniczny. Te zaawansowane technologicznie artykuły gospodarstwa domowego będą Ci służyć, tak aby życie każdego dnia stawało się lepsze.