trymery do brody

Jak stylizować brodę? Czy warto kupić trymer? Sprawdź polecane modele.

Broda jest niewątpliwe wizytówką mężczyzny. Niezależnie od tego jaki posiadasz zarost, warto o niego zadbać, aby stanowił ważny aspekt Twojej urody i przyciągał kobiece spojrzenia. Pomogą Ci w tym nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale również urządzenia do stylizacji brody – trymer lub maszynka. Dzięki poradnikowi, dowiesz się czym różni się maszynka od trymera, jak modelować zarost trymerem do brody oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Co to jest trymer do brody i jak działa?

Trymer to urządzenie, które służy głównie do strzyżenia brody oraz wąsów, ale na rynku dostępne są również specjalistyczne trymery do golenia owłosienia w trudno dostępnych miejscach jakimi są uszy i nos. Trymer wyróżnia się na tle innych maszynek do strzyżenia tym, że pozwala dostosować długość strzyżenia, a co za tym idzie, doskonale nadaje się do stylizacji brody. Doskonale sprawdza się, gdy systematycznie pielęgnujesz swój zarost. Działanie trymera jest bardzo proste. Wyposażony jest w zależną od modelu, konkretną ilość ostrzy, które obracają się z dużą prędkością, przycinając zarost, który dostaje się w otwory w osłonie ostrzy.

Rodzaje trymerów

Na rynku znajdziesz obecnie kilka rodzajów urządzeń, które nazywane są ogólnikowo trymerami, jednak dzieli się je na kilka rodzajów:

Trymery do brody

Są idealne do skrócenia i wymodelowania zarostu. Konstrukcyjne są zbliżone do powszechnie znanych maszynek do włosów, jednak trymery są dużo mniejsze i bliżej położone ostrza, co stawia je ponad klasycznymi maszynkami. Dzięki takiej konstrukcji, trymer nie podrażnia skóry użytkownika i pozwala na precyzyjne przystrzyżenie brody. Najczęściej w zestawie znajdziesz dodatkowe nakładki, które umożliwią Ci regulację długości włosa. Zdarza się również, że trymery są wyposażone w regulację wysokości cięcia, bez dodatkowych nakładek, co sprawia że tego typu urządzenia są wygodne w użytkowaniu.

Trymery do ciała

wyposażone zazwyczaj w głowicę lub nasadkę grzebieniową, co sprawia że nie nadają się do golenia zarostu na twarzy. Są przeznaczone do przycinania włosów między innymi na klatce piersiowej czy pod pachami.

Trymery do nosa i uszu

Niewielkie rozmiary tego typu trymerów sprawiają, że idealnie nadają się do golenia trudno dostępnych miejsc. Wyposażone są w obrotowe ostrze, które może również pracować na mokro. Na rynku znajdziesz obecnie modele trymerów, które nadają się również do modelowania i przystrzyżenia brwi.

Trymery uniwersalne

 to doskonały wybór dla użytkowników ceniących sobie uniwersalne rozwiązania. Trymery uniwersalne cieszą się obecnie największą popularnością. W zestawie znajduje się kilkanaście wymiennych nakładek, które sprawiają, ze jednym trymerem możesz pielęgnować zarost oraz przycinać włosy na całym ciele jak i w trudno dostępnych miejscach jakimi są uszy i nos.

Trymer czy maszynka do golenia?

Zasadnicza różnica między tymi dwoma urządzeniami jest taka, że maszynka służy do golenia, a trymer do przycinania zarostu. Maszynka jest odpowiednikiem klasycznej, ręcznej maszynki do golenia i tak samo jak ręczna maszynka, służy do golenia zarostu przy samej skórze. Trymer z kolei, poprzez swoją budowę, pozwala na precyzyjne przycięcie zarostu do odpowiedniej długości. Połączenie tych dwóch urządzeń może się okazać przydatne, gdy posiadasz długi i nieokrzesany zarost. Trymera możesz wtedy użyć do przycięcia brody tuż przed goleniem maszynką, aby skrócić czas golenia.

Jak stylizować zarost trymerem?

W Internecie znajdziesz wiele zapytań dotyczących tego jak stylizować zarost. Każdy zarost jest inny, jednak istnieje kilka aspektów pielęgnacji brody, które możemy uznać za podstawowe. Pierwszą, najważniejszą kwestią jest realna ocena Twojego zarostu. Posiadanie brody musi być dla Ciebie satysfakcją, co jednocześnie, mocno wpływa na Twoją pewność siebie. Druga czynność, a zarazem najtrudniejsza to systematyczność. O brodzie musisz pamiętać, tak samo jak o włosach na głowie. 

Z pewnością znasz to uczucie, gdy jednego dnia włosy doskonale się układają, a drugiego nie jesteś w stanie nic poradzić na burzę na głowie. Dokładnie tak samo jest z brodą. Wystarczy chwila nieuwagi i brak systematyczności, aby doprowadzić zarost do tragedii. Podczas stylizacji brody trymerem musisz pamiętać o najważniejszych liniach tworzących Twój zarost. Tymi liniami jest linia szyi oraz policzków. Dzięki tylko dwóm zmianom, jesteś w stanie doprowadzić swoją brodę do prawie idealnego stanu. Wprawionym w boju, wytrymowanie brody zajmuje zaledwie kilka minut, dlatego warto poświęcić się praktyce i doprowadzić tą czynność do perfekcji. Zarost wymaga takiej samej higieny jak każde inne owłosienie na Twoim ciele. Do mycia brody należy używać przeznaczonych do tego szamponów oraz mydeł. Po umyciu, warto również wetrzeć w brodę specjalne olejki, które zapobiegają podrażnieniom i zaczerwienieniom.

Jaki trymer do brody kupić?

Tysiące modeli, każdy w innej cenie. Jakimi parametrami należy kierować się podczas zakupu trymera? Poniżej znajdziesz listę kryteriów, na które musisz zwrócić uwagę podczas zakupu.

  • Regulacja długości cięcia - Jest to jeden z najważniejszych parametrów, na które musisz zwrócić uwagę. Pamiętaj, że im większe możliwości regulacji posiada trymer, tym większe daje możliwości stylizacji brody. Obecnie, urządzenia najpopularniejszych producentów pozwalają ustawiać nawet kilkadziesiąt długości cięcia włosa. Oprócz samej regulacji, część urządzeń oferuje blokadę długości, która zapobiega przypadkowym zmianom podczas stylizacji, a także zapamiętuje wybraną przez Ciebie długość. Wybór długości najczęściej odbywa się przy pomocy suwaka, wymiennych nasadek lub pokrętła. Część trymerów jest wyposażona również w wyświetlacz, który wyświetla obecną długość cięcia. 
  • Rodzaje Ostrzy - Aktualnie, producenci w swoich najpopularniejszych modelach trymerów oferują ostrza ze stali nierdzewnej, natomiast modele topowe oferują już ostrza pokryte specjalną powłoką tytanową, która wydłuża ich żywotność. Część modeli jest wyposażona w mechanizm samoostrzący, który sprawia że nie musisz pamiętać o wymianie ostrzy na nowe. Do równie popularnych w sprzedaży trymerów, należą urządzenia, które posiadają mechanizm samooliwienia, która zaoszczędzi nie tylko Twoje pieniądze, ale również zwalnia cię z obowiązku konserwacji trymera. 
  • Rodzaj zasilania - Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem zasilania trymerów jest zasilanie sieciowo-akumulatorowe, które sprawia, że oprócz pracy bezprzewodowej, trymer oferuje również możliwość pracy podczas ładowania. Warto zwrócić uwagę jak długo urządzenie pracuje na jednym ładowaniu. Standardem jest wynik do 60 minut pracy na jednym ładowaniu. Warto wspomnieć, że część producentów oferuje trymery zasilane bateryjnie, na najtańsze baterie AA lub AAA.
  • Wodoodporność - Tego typu trymery, mogą być stosowane również pod prysznicem. Ich zaletą jest możliwość łatwego umycia pod bieżącą wodą. 
  • System laserowy - Topowe modele trymerów są wyposażone w system laserowy. Wyświetla on równą linię na twarzy, zaraz przy krawędzi ostrza, dzięki czemu możesz precyzyjnie wystylizować zarost. 
  • Wyświetlacz - Pokazuje aktualne ustawienia trymera, w tym m.in. długość cięcia, ale też informuje o konieczności naładowania urządzenia, jeżeli korzystasz z trymera zasilanego akumulatorowo.

Zobacz wszystkie trymery do brody i włosów >

powrót