Alcovisor Alkomat elektrochemiczny dowodowy Mark+ niebieski

Nr katalogowy: CCALVAALCOVIBLU

Kod producenta: ALKOMAT ALCOVISOR MARK+ BLUE

darmowa dostawa adg rtv na sklepie kakto
Alcovisor Alkomat elektrochemiczny dowodowy Mark+ niebieski

Alcovisor Alkomat elektrochemiczny dowodowy Mark+ niebieski

Alkomaty

0,00 zł

Zamów telefonicznie
Niedostępny
Niedostępny

Dostawa od 9,90 zł

Alkomat Alcovisor Mark X Plus jest profesjonalnym urządzeniem pomiarowym zapewniającym precyzyjną i szybką analizę zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Tester przystosowany jest do współpracy z drukarką. Charakteryzuje najwyższym wśród alkomatów podręcznych zakresem pomiarowym (do 6,300 ) oraz...

Zobacz szczegóły »

Alkomat Alcovisor Mark X Plus jest profesjonalnym urządzeniem pomiarowym zapewniającym precyzyjną i szybką analizę zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Tester przystosowany jest do współpracy z drukarką. Charakteryzuje najwyższym wśród alkomatów podręcznych zakresem pomiarowym (do 6,300 ) oraz rozdzielczością wskazań do trzech miejsc po przecinku. W urządzeniu jako komórka pomiarowa zastosowany został elektrochemiczny sensor (taki sam, jaki używany jest w policyjnych analizatorach), który reaguje tylko i wyłącznie na molekuły alkoholu, dzięki czemu nie ma możliwości zafałszowania wyniku pomiaru przez inne czynniki lub substancje. Wyniki pomiarów są porównywalne z wynikami uzyskiwanymi na dowodowych analizatorach wydechu. Badanie może być wykonane w jednym z dwóch trybów pomiarowych: pełnym (dokładnym) oraz skróconym (szybkim). Tryb pomiarowy skrócony wykorzystywany jest w sytuacjach, gdy nie jest wymagana dokładna znajomość stężenia alkoholu, ale jedynie informacja o tym czy badana osoba znajduje się pod jego wpływem oraz gdy dużą ilość pomiarów należy przeprowadzić w krótkim okresie czasu ( np. przy masowej kontroli pracowników, uczestników imprez sportowych, na dyskotekach, w szkołach, zakładach karnych, jednostkach wojskowych itp.). W trybie tym zamiast tradycyjnego ustnika używana jest specjalna nasadka lejkowa. W trakcie kontroli nie ma kontaktu ust badanej osoby z nasadką, dlatego może być ona wykorzystywana wielokrotnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można nie tyko skrócić czas badania, ale również ograniczyć koszty związane ze stosowaniem jednorazowych ustników.

Alkomat Alcovisor Mark X Plus posiada system zabezpieczający komórkę pomiarową przed uszkodzeniem w wyniku niewłaściwie przeprowadzonej próby, układ kontroli prawidłowego działania analizatora przed i po każdym pomiarze, wbudowany zegar czasu rzeczywistego oraz pamięć pomiarów rozwiązania stosowane w dowodowych analizatorach wydechu. W pamięci testera można zapisać maksymalnie 10.000 wyników pomiarów z datą, godziną ich wykonania oraz wybranym trybem pomiarowym. Informacje te mogą być wyświetlane na ekranie testera lub wydrukowane, gdy do urządzenia podłączona jest drukarka. Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość zdefiniowania ustawień analizatora (m.in. jednostek pomiarowych, siły i czasu wydechu, informacji znajdujących się na wydruku, ilości drukowanych kopii itp.) zgodnie z wymaganiami użytkownika.

Urządzenie może być zasilane z 4 baterii alkalicznych 1,5V typ AAA, z gniazda zapalniczki samochodowej lub za pośrednictwem zasilacza sieciowego. Posiada sygnalizację rozładowania baterii oraz funkcję automatycznego odcięcia zasilania. Czas odcięcia regulowany jest w zakresie 1 do 10 min.
Alcovisor Mark X Plus polecany do intensywnej kontroli trzeźwości pracowników oraz dla użytkowników indywidualnych ceniących precyzję pomiaru (np. kierowców).

Zakres pomiaru (maks.)

6.3 ‰

Czas przygotowania

2 s

Czas pomiaru

5 s

Wyświetlacz

- TFT 2.4
- Podświetlany ekran
- 65.000 kolorów

Pozostałe parametry

- Ustniki: higieniczne, indywidualnie pakowane, nasadka lejkowa
- Port USB: do podłączenia zasilania zewnętrznego lub drukarki

Funkcje specjalne

- Jednostki pomiarowe: promile, mg/L, % BAC, mg/100ml, mg/ml, g/100mL,ug/100mL, g/L
- Rozdzielczość wskazań: 0.001
- Możliwość zdefiniowania dłuższego lub krótszego czasu wydechu
- Czas pomiędzy kolejnymi pomiarami: < 3 sek. dla próbki nie zawierającej alkoholu
- Tryby pomiarowe: zwykły - z użyciem ustnika, szybki - z użyciem nasadki lejkowej
- Tryby próbkowania: automatyczny lub manualny
- Pamięć: 10.000 rekordów pomiarowych
- Samoczynne wyłącznie zasilania: 1, 3, 5 lub 10min - definiowane przez użytkownika

Dokładność pomiaru

0.05 ‰

Zasilanie

Baterie/akumulatory AAA

Sensor

Elektrochemiczny

Zakres pomiaru (min.)

0 ‰

Prezentacja 3D

Kalibracja

Jedna bezpłatna kalibracja w przeciągu 6 miesięcy od daty zakupu

UWAGA! Gwarancja nie jest uzależniona od przeprowadzenia kalibracji. Niewykonywanie kalibracji alkomatu w zalecanym okresie nie powoduje utraty gwarancji.

Unboxing

Fizyczne

Kolor

Czarny , Niebieski

Wymiary

150 x 70 x 35 mm

Waga

255 g

Pozostałe

Certyfikaty

DOT , RoHS , CE

Gwarancja

24

Akcesoria w zestawie

- 4 baterie typ AAA
- 5 ustników
- Pokrowiec
- Walizka
- Nasadka lejkowa
- Certyfikat kalibracji
- Karta gwarancyjna
- Instrukcja obsługi

Wymagania środowiskowe

- 10 ~ +45°C, wilgotność < 95% rh
- 20 ~ +70°C bez baterii, wilgotność < 95% rh

Napisz pierwszy komentarz

* pola wymagane

Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: Alcovisor Alkomat elektrochemiczny dowodowy Mark+ niebieski