Okapy wyspowe (7)

Wyświetlaj z 7
Pokaż filtry
Sortuj:
PLN 1240
 • Wydajność: 650 m³/h
 • Kolor: inox
 • Liczba prędkości: Brak danych

1 240,00 zł

PLN 1258
 • Wydajność: 650 m3/h
 • Kolor: inox
 • Liczba prędkości: Brak danych

1 258,00 zł

PLN 1599
 • Kolor: inox
 • Liczba prędkości: 3

1 599,00 zł

PLN 1999
 • Kolor: inox
 • Liczba prędkości: 3

1 999,00 zł

PLN 614
 • Kolor: antracyt
 • Liczba prędkości: 3

614,00 zł

PLN 699
 • Kolor: srebrny
 • Liczba prędkości: 4

699,00 zł

PLN 825
 • Kolor: srebrny metalik
 • Liczba prędkości: 3

825,00 zł

Okapy kuchenne wyspowe .


Dlaczego warto kupić okap kuchenny?

Rozchodzący się po całym mieszkaniu zapach gotowanej kapusty, kalafiora czy zupy czosnkowej, uciążliwy dym towarzyszący długotrwałemu smażeniu mięsa – dzisiaj, dzięki okapom kuchennym, każdy z tych aromatów nie jest już problemem. Kiedyś był to sprzęt, który uważano za niepotrzebny wydatek. Obecnie jednak jest nieodłącznym elementem wyposażenia większości kuchni. Dzięki niemu możemy pozbyć się oparów wydobywających się z garnków, dzięki czemu przez kolejne kilka godzin po przygotowywaniu posiłków, nie towarzyszą nam mocne zapachy. Jaki okap kuchenny wybrać? Wybór konkretnego urządzenia uzależniony jest najczęściej od oferowanych przez nie funkcji, stylistyki, indywidualnych preferencji oraz położenia i wielkości kuchni. Na decyzję będzie mieć wpływ na przykład fakt czy kuchnia w naszym mieszkaniu lub domu jest niezależnym pomieszczeniem czy może jest otwarta na salon. Producenci okapów oferują pięć rodzajów sprzętu. Różnice pomiędzy nimi polegają przede wszystkim na ich umiejscowieniu oraz sposobie mocowania. Mogą różnić się także sposobem działania czy sposobem czyszczenia. Wśród dostępnych na rynku rodzajów okapów możemy wyróżnić pięć głównych rodzajów: okapy kuchenne wyspowe – o nim piszemy poniżej, okapy kuchenne podszafkowe, okapy kuchenne szufladowe, okapy kuchenne przyścienne, okapy kuchenne teleskopowe.


Czym jest okap kuchenny wyspowy?

Jest to urządzenie przeznaczone do stosowania przede wszystkim w dużych pomieszczeniach. Najczęściej znajduje zastosowanie w przestronnych kuchniach wyposażonych w płytę grzewczą na środku kuchni, tak zwaną wyspę (właśnie od tego rozwiązania pochodzi nazwa tej kategorii okapów). Jest to sprzęt o znacznych rozmiarach, których szerokość dochodzi nawet do 90 centymetrów. Montowany jest nie do ściany, a do sufitu nad stanowiskiem do gotowania. Ich szczególną cechą, oprócz zaawansowanej funkcjonalności, jest najwyższej klasy design. Producenci okapów kuchennych wsypowych oferują pięć ich typów:

- nowoczesne, których charakterystyczną cecha jest minimalizm i wysoka jakość wykonania

- okrągłe (cylindryczne) – wyróżniające się niebanalnym designem

- prostokątne – najczęściej wyposażone w regulowany komin umożliwiający dopasowanie ich wysokości dokładnie do każdej kuchni

- dekoracyjne – najbardziej ekskluzywny produkt, który dodatkowo spełnia funkcję finezyjnej lampy rozświetlającej kuchnię

- rustykalne – wykonane głównie ze stali lakierowanej i drewna, spotykane najczęściej w kuchniach w stylu nowojorskim, retro czy południowoeuropejskim.


Czy warto kupić okap kuchenny wyspowy? 

Ten rodzaj okapów charakteryzuje spora wydajność, którą zawdzięczają dużym rozmiarom. Nawet najbardziej intensywne smażenie i gotowanie, z jednoczesnym wykorzystaniem wszystkich czterech lub sześciu palników kuchni, nie stanowi wyzwania dla urządzeń wyspowych. Wszystkie cząsteczki tłuszczu, para wodna i mocne zapachy pochłaniane są bezpośrednio do szybu wentylacyjnego, o którym musimy pamiętać na etapie projektowania tego rozwiązania w naszej kuchni.


Jak wybrać okap kuchenny wyspowy?

Rynek urządzeń AGD oferuje mniejszy wybór tego typu sprzętu niż na przykład w przypadku okapów podszafkowych. Przy wyborze tego typu urządzenia musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wydajność, poziom hałasu, jakość użytych materiałów i gabaryty. Nie bez znaczenia będzie także design urządzenia, gdyż to właśnie okapy kuchenne uchodzą na najbardziej nowatorskie w kwestii wzornictwa.


Zalety okapu kuchennego wyspowego

- najwyższa wydajność – zazwyczaj ponad 200 m3/godzinę aż do 700 m3/godzinę.

- najwyższej klasy wzornictwo i niespotykane, oryginalne kształty

- cicha praca, często poniżej 50 decybeli

- oświetlenie LED, dzięki któremu są energooszczędne


Wady okapu kuchennego wyspowego

- konieczność posiadania większej kuchni – w małym pomieszczeniu okap nie zmieści się lub będzie dominować w aranżacji pomieszczenia

- wysoka cena, przede wszystkim w przypadku urządzeń, które oprócz zaawansowanej technologii oferują atrakcyjny design

- nie jest polecany do domów z zamontowanym systemem rekuperacji.


Podsumowanie

Okap kuchenny wyspowy to z pewnością bardzo interesujące rozwiązanie dla posiadaczy dużych kuchni w domach wolnostojących. Nie jest to, bowiem urządzenie przeznaczone do kuchni w blokach, gdzie wszystkie mieszkania posiadają wspólny ciąg wentylacyjny. Wyższa cena niż w przypadku innych modeli okapów idzie w parze z niebanalnym wzornictwem oraz zaawansowaną technologią, między innymi w zakresie poziomu głośności i wydajności tego typu sprzętu. W ofercie sklepu kakto.pl dostępna jest oferta okapów kuchennych wyspowych renomowanych firm, takich jak: Akpo, Siemens czy też Turboair.